کتاب برآمدن ترکیه اردوغان اثر  نشه‌جان بالكان - ارول بالكان - احمد اونجو با ترجمه آیدین اخوان مقدم توسط نشر آگه در 305 صفحه منتشر شده است.

کتاب برآمدن ترکیه اردوغان، مجموعه‌ای از نوشته‌هایی است که به نئولیبرالیسم و برآمدن سرمایه اسلام گرا از زوایای متفاوت نگاه کرده اند.

از نویسندگان خواستیم در کارشان رویکردی اتخاذ کنند که نئولیبرالیسم و رشد سرمایه اسلام گرا را در کنار هم بررسی کند… به این ترتیب، این اثر انباشت سرمایه اسلام گرا، که طی بیست سال اخیر مرزهای خود را مشخص کرده است، ارتباط آن با سیاست‌های نئویبرال، و شکل گیری ساخت طبقاتی جدید در نتیجه‌ی این روند، را به شکلی جدی مورد تحقیق قرار داده است.

در این راه، پدیده بورژوازی اسلامی و طبقه‌ی متوسط اسلامی بررسی می‌شوند. در نهایت، این تالیف بعدی تازه به مفهوم سیال و بحث برانگیز «طبقه متوسط» می بخشد و به فهم بهتر آن کمک می‌کند؛ مفهومی که چه در ترکیه و چه در سطح جهانی به واژه‌ای گنگ بدل شده که هر چیزی را که می‌توان درون آن گنجاند. غنی شدن نوشتارها در مورد ترکیه از این بعد امکان تحلیل طبقاتی بهتر از وقایعی چون گزی و یا تحولات مشابه را فراهم می‌آورد.

کتاب
سال نشر 1398
قطع رقعی
تعداد صفحات 305 صفحه
نوع جلد شومیز
نویسنده/ نویسندگان نشه جان بالکان
مترجم آیدین اخوان مقدم
ناشر آگه
شابک 9789643294106
موضوع تاریخی

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمي شود!

رتبه: بد خوب

کد را در کادر زير وارد کنيد:

پر فروش ترین ها
بیشترین بازدید
آخرین محصولات
ویژه ها