کتاب اقلیم داستان اثر رضا صادقی شهپر با موضوع داستن هاي اقليمي و روستايي ايران از آغاز تا انقلاب اسلامي توسط نشر ورا روانه بازار شده است.
در اين كتاب، داستان‌نويسي اقليمي ايران در محدوده تاريخي انقلاب مشروطه تا انقلاب اسلامي بررسي شده است و از داستان‌نويسي هر منطقه با نام حوزه يا شاخه يادشده، نه مكتب كه بار معنايي خاص دارد، و بر اين اساس، 5 حوزه داستان‌نويسي اقليمي شمال، جنوب، خراسان، كرمانشاه و آذربايجان را مشخص كرد و براي رسيدن به اين تقسيم‌بندي. بيش از صد رمان و مجموعه داستان و ده‌ها تك‌داستان پراكنده در مجلات مختلف از نويسندگان حوزه‌هاي اقليمي پنج‌گانه تحليل شده است. كوشش بر آن بوده كه در محدوده تاريخي مذكور،‌ همه داستان‌ها‌ي اقليمي را بررسي كنيم و تصويري كامل از شيوه داستان‌نويسي اقليمي و روستايي ايران به دست دهيم.

 بخشی از کتاب:

« جهان داستان کوتاه و رمان فارسی را اگر بخواهیم تقسیم‌بندی کنیم، مهمترین تقسیم مربوط به سبک‌ها نیست، بلکه مربوط به طرز زندگی و شرایط روحی مردم در شهرها و روستاها می‌باشد. داستان‌هایی که در آنها زمینه‌ها و روش‌ها و روحیات زندگی روستایی مبنای طرح کلی و شخصیت‌پردازی و روند روایی هستند، به طور کلی از داستان‌های شهری که زمینه‌ها و شکل‌های مدرن‌تری را مبنای خلق قرار می‌دهند، متفاوت هستند.»
 

کتاب
سال نشر 1397
قطع وزیری
تعداد صفحات 694 صفحه
نوع جلد سخت
نویسنده/ نویسندگان رضا صادقی شهپر
ناشر نشر ورا
موضوع داستن هاي اقليمي و روستايي ايران از آغاز تا انقلاب اسلامي

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمي شود!

رتبه: بد خوب

کد را در کادر زير وارد کنيد:

پر فروش ترین ها
آخرین محصولات
ویژه ها