کتاب اگنس نوشته پتر اشتام با ترجمه محمود حسینی زاد رمانیست خارجی که توسط نشر افق منتشر شده است.
رمان اگنس Agnes اثری عاشقانه نوشتۀ پیتر اشتام Peter Stamm نویسندۀ سوئیسی است. رمان اگنس سی و شش فصل دارد. فصل‎هایی که کوتاه‎اند و بیش از سه صفحه نیستند. نویسنده‎ای سوئیسی در کتابخانۀ ملی شیکاگو به طور تصادفی با دختری آشنا می‎شود. دختر اگنس نام دارد. دانشجوی دکترای فیزیک است. و هم اکنون مشغول کار بر روی رسالۀ دکتری‎اش است. رابطۀ آنها ادامه می‎یابد و دختر از نویسنده می‎خواهد داستانی عاشقانه با محوریت او بنویسد. و این نوشته‎ها بر روی واقعیت زندگی آنها تاثیر می‎گذارد.

راوی رمان اگنس مرد نویسنده است. و با لحنی بسیار سرد و بی تفاوت ماجرا را برای ما روایت می‎کند فرم داستان به نوعی دایره‎ای است. ابتدای داستان مرد نویسنده در حال دیدن فیلمی است که در روز پیک‎نیک گرفته شده است. و در انتهای داستان او را نشسته بر روی همان مبل و در حال دیدن فیلم می‌بینیم.

داستان رمان دارای دو شخصیت اصلی است. اما به غیر از “اگنس”، در مورد مرد نویسنده، دیگر شخصیت اصلی داستان، شناخت کافی به ما نمی‎دهد. راوی به اندازه‎ای خود را به ما می‎شناساند که “اگنس” او را دیده و شناخته و ما چیزی بیشتر در نمی‎یابیم. ما حتی اسم و فامیل او را نمی‌دانیم و یا بطور مشخص به سن او هیچ اشاره‎ای نمی‎شود.
داستان رمان ساده و یک رمان عاشقانه با پایان و روال غیرمعمول و متفاوت است. زیر لایه‎ای در زیر سطح اصلی ماجرای رمان نداریم. به جز چند جمله که در باب مرگ و زندگی از زبان شخصیت‎ها بیان می‎شود.
“پیتر اشتام” در سال ۱۹۶۳ در سوئیس به دنیا آمد.او نویسنده، روزنامه‎نگار و نمایشنامه‎نویس سوئیسی است و هم اکنون در زوریخ زندگی می‎کند و به زبان آلمانی می‎نویسد.

کتاب
سال نشر 1398
قطع رقعی
تعداد صفحات 160 صفحه
نوع جلد شومیز
نویسنده/ نویسندگان پتر اشتام
مترجم محمود حسینی زاد
ناشر نشر افق
شابک 9789643695927
موضوع رمان خارجی

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمي شود!

رتبه: بد خوب

کد را در کادر زير وارد کنيد:

پر فروش ترین ها
بیشترین بازدید
آخرین محصولات
ویژه ها