کتاب تقلب (اخلاق در زندگی روزمره) اثر دبورا رود با ترجمه مریم تقدیسی در 335 صفحه توسط نشر ققنوس منتشر شده است.

دبورا ال. رود (Deborah L. Rhode) پروفسور حقوق دانشگاه استنفورد است. این حقوق‌دان آمریکایی تاکنون بیش از ۲۵۰ مقاله و ۲۰ کتاب با رویکرد اخلاق در حقوق نوشته است.

رود در کتاب تقلب؛ اخلاق در زندگی روزمره با تحلیل‌های موشکافانه و با مراجعه به نظرسنجی های معتبر به عوامل رواج تقلب در عرصه‌های اجتماعی پرداخته و سعی کرده است راهکارهایی برای مقابله با آنها ارائه دهد.

نویسنده معتقد است؛ نوع بشر در ابداع انواع و اقسام تقلب حقیقتاً خلاق بوده است تقلب در گذر زمان و در جوامع مختلف وجود داشته است بخشی از مشکل رواج تقلب از نبود قوانین پیشگیرانه نشأت می گیرد و بخشی از آن از بی اعتنابودن افراد به تقلب هایی که اطراف آن روی می دهد. به این ترتیب که هرچه مردم بیشتر باور کنند که تقلب فراگیر شده است توجیه تقلب نیز ساده خواهد بود این گونه است که فرهنگ بی‌صداقتی در جوامع ریشه می دواند.

رود همچنین در باب تقلب به انتخاب شدن دونالد ترامپ به‌عنوان رئیس جمهوری آمریکا اشاره می‌کند و معتقد است: انتخاب شدن ترامپ به ریاست جمهوری یکی از موارد شاخص بی اهمیت بودن تقلب از نظر آمریکایی هاست. بوق و کرنای مداوم افشای فریبکاری‌ها، سوء استفاده های قانونی و کلاهبرداری تشکیلات ترامپ در معامله با پیمانکاران تاثیر چندانی در ممانعت از حمایت از او نداشت.

 

کتاب
سال نشر 1398
قطع رقعی
تعداد صفحات 335 صفحه
نوع جلد شومیز
نویسنده/ نویسندگان دبورا رود
مترجم مریم تقدیسی
ناشر ققنوس
شابک 9786220402923
موضوع روانشناسی

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمي شود!

رتبه: بد خوب

کد را در کادر زير وارد کنيد:

پر فروش ترین ها
بیشترین بازدید
آخرین محصولات
ویژه ها