کتاب خودآموز دیکتاتورها اثر رندال وود و کارمینه دولوکا با ترجمه بیژن اشتری توسط نشر ثالث در 476 صفحه چاپ شده است.

در خودآموز دیکتاتورها، احساسات‌گرایی و ترحم هیچ جایی ندارد؛ زیرا اگر کسی بخواهد رژیمی دیکتاتوری برپا کند به اجبار باید دربرابر کل زندگی متمدنانۀ بشری بی‌رحم و از آن متنفر باشد. پانصد سال از زمانی که ماکیاوللی این نظریه را مطرح کرد سپری شده و اوضاع تغییر چندانی نکرده است.
کتاب مجموعه‌ای از دستورالعمل‌هاست که با مطالعۀ آن‌ها می‌توان به سازوکارِ تلخ و بی‌رحمانۀ نظام‌های دیکتاتوری پی برد.
خودآموز دیکتاتورها با زبانی ساده و همه‌فهم، برایمان شرح می‌دهد که دیکتاتورها چگونه قدرت خود را به دست می‌آورند و چگونه آن را حفظ می‌کنند.
قسمتی از کتاب خودآموز دیکتاتورها:
ولادیمیر پوتین پس از دو دورۀ متوالی ریاست جمهوری، مجبور به کناره‌گیری از این منصب شد زیرا قانون اساسی روسیه اجازه نمی‌داد کسی سه دورۀ متوالی رئیس‌جمهور باشد. بنابراین پوتین زمام ریاست جمهوری را به کارگزار مورد اعتمادش دمیتری مدودف سپرد. مدودف پس از پایان دورۀ اول ریاست‌جمهوری‌اش اعلام کرد که قصد نامزد شدن برای دورۀ دوم را ندارد و همزمان پوتین دوباره به عرصۀ انتخابات ریاست جمهوری برگشت تا برای بار سوم رئیس‌جمهور کشور شود. خبرنگار نشریۀ اکونومیست که در جلسۀ اعلام انصراف مدودف و اعلام بازگشت پوتین حضور داشت، دربارۀ آن نوشت: «فریاد تحسین و هلهلۀ بوروکرات‌هایی که تنها نگرانی‌شان نزدیک ماندن به مرکز توزیع رانت است، زمانی بلندتر شد که آقای پوتین و آقای مدودف به آن‌ها گفتند.»

کتاب
سال نشر 1398
قطع وزیری
تعداد صفحات 476 صفحه
نوع جلد سخت
نویسنده/ نویسندگان رندال وود و کارمینه دولوکا
مترجم بیژن اشتری
ناشر ثالث
شابک 9786004054690
موضوع رهبری در سیاست

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمي شود!

رتبه: بد خوب

کد را در کادر زير وارد کنيد:

پر فروش ترین ها
بیشترین بازدید
آخرین محصولات
ویژه ها