کتاب خودشناسی به روش یونگ اثر مایکل دانیلز با ترجمه اسماعیل فصیح و موضوع اسماعیل فصیح نوسط نشر نو چاپ شده است.

مایکل دانیلز (  - ۱۹۵۰)، روان‌شناس آمریکایی است.
عمده تحقیقات دانیلز در موضوعِ خودشکوفایی بر جنبه روان‌شناسی انسان‌گرا، روان‌شناسی رشد و روان‌شناسی وجودی استوار است.
دانیلز گرچه خود را روان‌شناس یونگی نمی‌داند، بر پایه تبیین روان‌شناسی یونگ و با استفاده از «تکنیک رمزواژه» (Watchword) کوشیده شیوۀ هیجان‌انگیزی برای شناخت خود ارائه ‌دهد.
کتاب «خودشناسی به روش یونگ» به دلیل سبک نگارش روان و سرگرم‌کننده‌اش، در ۹ فصل به تشریحِ تیپ‌های مختلف روان‌شناختی می‌پردازد و ساختارها و پویایی شخصیت هر یک از این تیپ‌ها را بررسی می‌کند.
این کتاب را اسماعیل فصیح (۱۳۸۸-۱۳۱۳)، داستان‌نویس و مترجم کتاب‌های پر مخاطبِ روان‌شناسیِ نشر نو، ترجمه کرده است.

خودشناسی با روش یونگ با استفاده از «تکنیک رمزواژه» شیوۀ جالب و هیجان‌انگیزی را براساس نظریه‌های روانشناس بزرگ کارل گوستاو یونگ ارائه می‌دهد. «تکنیک رمزواژه» قادر است تیپ‌های مختلف روانشناختی را مشخص کند و ساختارها و پویایی شخصیت هریک از این تیپ‌ها را بررسی نماید. همچنین شناخت وسیع‌تری از «خود» درونی انسان و ارتباط شخصیتی وی ارائه می‌دهد. علاوه بر این، روشی برای کار با کهن‌الگوهای یونگی در اختیار قرار می‌دهد.
این کتاب به دلیل سبک نگارش روان و سرگرم‌کننده‌اش برای هر کس که علاقه‌مند به شناخت خود و رشد شخصیتی‌اش باشد قابل استفاده و جالب توجه است.
مایکل دانیلز روانشناس زبده‌ای است که علاقه‌ای دیرین به مکتب روانشناسی یونگ و موضوعِ خودشکوفایی دارد. وی یکی از مربیان ارشد رشتۀ روانشناسی در پلی‌تکنیک لیورپول است.

کتاب
سال نشر ۱۳۹۷
قطع رقعی
تعداد صفحات ۲۴۸ صفحه
نوع جلد شومیز
نویسنده/ نویسندگان مایکل دانیلز
مترجم اسماعیل فصیح
ناشر نشرنو
شابک شناخت «خود» با «تکنیک رمزواژه»

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمي شود!

رتبه: بد خوب

کد را در کادر زير وارد کنيد:

پر فروش ترین ها
بیشترین بازدید
آخرین محصولات
ویژه ها