کتاب خون خورده اثر مهدی یزدانی خرم رمان جذابیست که توسط نشر چشمه راهی بازار کتاب شده است.

«خون خورده» نام آخرین اثر مهدی یزدانی خرم است. او در این کتاب زندگی پنج برادر را روایت می‌کند که در شهرهای تهران، آبادان، مشهد و بیروت زندگی می‌کنند. بستر زمانی این روایت در دهه ۶۰ اتفاق می‌افتد. کتاب خون خورده با وجود پیش و پس شدن ساختار جمله‌ها و اصرار بر توضیح همه‌چیز، زبان روان و خوشخوانی دارد.
 
مدی یزدانی خرم تاریخ را به گونه‌ای متفاوت روایت می‌کند سبک روایت او نه مثل کتاب‌های تاریخ است نه مثل رمان‌های کلاسیک، به نوعی می‌توان گفت به تمام گوشه و کنار تاریخ سرک می‌کشد. در مجموع تجربه خوبی برای خواندن یک رمان پر تحرک ایرانی است.
 
در بخشی از کتاب می خوانیم:
اولش خون بود... خوني كه آرام و كند راه باز مي‌كرد وسط زمختي آسفالت خيابان. مي‌چرخيد ميان آبي كه رقيقش كرده بود و پخش مي‌شد؛ پخش‌تر. خوني كه سياه مي‌زد با رگه‌هاي سرخ روشن و خودش را مي‌رساند به جدول سيماني كنار جوي و كم كم مي‌گسترد روي آسفالت. خيابان را خون گرفته بود. خوني كه از شكاف جدول سيماني راه باز كرده بود به جوي خشكي كه تهش يك گربه مرده دراز به دراز افتاده بود و هنوز بو نگرفته بود. گربه‌اي كه از فرط پيري جان داده بود در جوي آب و خون رقيق‌شده‌اي كه خيابان را پوشانده بود پوستش را رنگ مي‌زد. پوست خاكي‌اش را...
 

 

کتاب
سال نشر 1397
قطع رقعی
تعداد صفحات 271 صفحه
نوع جلد شومیز
نویسنده/ نویسندگان مهدی یزدانی خرم
ناشر چشمه
شابک 978-622-01-0078-2
موضوع رمان ایرانی

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمي شود!

رتبه: بد خوب

کد را در کادر زير وارد کنيد:

پر فروش ترین ها
بیشترین بازدید
آخرین محصولات
ویژه ها