کتاب داستان یک نام جدید اثر النا فرانته با ترجمه فریده گوینده رمان ایتالیایی است که توسط نشر لگا روانه بازار شده است.
اِلنا فرانته زادۀ ۱۹۴۳میلادی در ناپل، یکی  از نویسندگان زن اهل ایتالیا و از نویسنده‌های مطرح جهان است. چهارگانۀ ناپلی به‌‌نام‌های دوست اعجوبۀ من (۲۰۱۲)، داستان یک نام جدید (۲۰۱۳)،  آنان که می‌روند و آنان که می­‌مانند (۲۰۱۴)، و داستان کودک گمشده (۲۰۱۵) از مهم‌ترین رمان‌های فرانته است.
رمان «داستان یک نام جدید»، دومین اثر از چهارگانۀ ناپلی اِلنا فرانته است؛ و همانند سایر مجلدها شجاعانه، بهت‌انگیز و میخکوب‌کننده است و در آن با رویدادهایی روبه‌رو می‌شویم که نه می‌توانیم به خودمان بگوییم و نه قادریم در حضور دیگران به زبان آوریم.
شیوۀ تقسیم‌بندی مجلدهای یک تا چهار مجموعۀ چهارگانۀ ناپلی، به‌‌ظاهر، روایت‌گر مراحل زندگی فردی، در دوره‌های کودکی، بلوغ، جوانی، و کهنسالی است؛ اما در واقع، جریان روایت قصه، زیر تأثیرنوعی تقسیم‌بندی اساسی‌تر است. هر جلد از مجموعه، وقتی به پایان می‌رسد، که گویا از یک سو، پیوند دوستی دو شخصیت اصلی کاملاً رو به گسست و فروپاشی می‌رود، و از سوی دیگر، این پیوند توسط مجموعه‌ای از عامل‌های بیرونی رو به گسترش و ژرفا می‌نهد. و این خود، سبب دگرگونی همۀ پدیده‌ها می‌شود.
رمان «دوست اعجوبۀ من» نخستین اثر از مجموعۀ چهارگانۀ ناپلی است که پیش‌تر در نشــر لِگا منتشر شده است.
در رمانِ «دوست اعجوبۀ من»، دوستیِ زنان، صادقانه به تصویر کشیده شده است و نویسنده در آن به کشف پیچیدگی‌های دوستیِ زنانه می­پردازد. دوستی‌ای که برای خود زنان هم سرزمینی ناشناخته و بدون قوانین معیّن است و اگر به نظر افراطی نیاید او کلیشۀ دوستیِ زنان _ همیشگی، پایدار، و ساده و بی‌آلایش‌_ ‌‌را  به‌هم می‌ریزد. در این کتاب، فرانته تمایلاتی متناقض را آشکار می‌کند که در عین ناهمخوانی، با یکدیگر ‌زیست می‌کنند. دنیای خانگی را همانند میدان جنگ نشان داده و جنبۀ بی‌زرق‌وبرق زنان را روشن کرده است. زنانی که در عین صمیمیت، از استعداد خاصی در زمین‌‌‌زدن یکدیگر برخوردارند. این کتاب سرشار از جزئیات و دوگانه‌های درد و لذت، سردرگمی و وضوح، و محدودیت و آزادی است.
کتاب
سال نشر 1397
قطع رقعی
تعداد صفحات 414 صفحه
نوع جلد شومیز
نویسنده/ نویسندگان النا فرانته
مترجم فریده گوینده
ناشر لگا
شابک 9786008987116
موضوع داستان ایتالیایی

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمي شود!

رتبه: بد خوب

کد را در کادر زير وارد کنيد:

پر فروش ترین ها
بیشترین بازدید
آخرین محصولات
ویژه ها