کتاب شدن اثر میشل اوباما با ترجمه علی سلامی کتاب پرطرفداری است که توسط نشر مهرانديش روانه بازار شده است.

دکتر میشل اوباما، فارغ التحصیل مدرسه حقوق دانشگاه هاروارد در سال ۱۹۸۵ میلادی، همسر باراک اوباما، رییس جمهور سابق ایالات متحده است و هشت سال، بانوی اول کاخ سفید در دوران زمامداری همسرش بود. او اخیرا، خاطرات زندگی خود را به خصوص در زمانی که بانوی اول کاخ سفید بود، هم چون هیلاری کلینتون، همسر بیل کلینتون، رییس جمهور سابق آمریکا، به رشته تحریر درآورد و مدتی است که فروش های طوفانی را در بازار کتاب آمریکا، تجربه می کند. طبق آمار منتشر شده، کتاب میشل اوباما در مدت ۱۵ روز ۴ میلیون نسخه در آمریکا و کانادا فروش داشته است.

میشل در این کتاب به مشکلات ازدواجش از جمله سقط جنین اشاره کرده است. او گفته است چطور پس از دو بار حاملگی بی‌سرانجام، با لقاح مصنوعی بچه‌دار شده‌ است. او در صفحه ۱۵۷ و ۴۱۴ این کتاب درباره ایران سخن گفته که تا ترجمه کتاب باید منتظر بود و دید که روی چه موضوعاتی تمرکز کرده است. ایرانیان، خاطره خوشی از او ندارند. چرا که نام آرگو ، فیلمی ضد ایرانی را به عنوان بهترین فیلم اسکار سال ۲۰۱۳ معرفی کرد. اعلامی که برای نخستین بار در تاریخ اسکار، از داخل کاخ سفید صورت گرفت.

کتاب «شدن» (Becoming) که خاطرات «میشل اوباما» را دربردارد، «شدن» نامیده شده و روز ۱۳ نوامبر از سوی «پنگوئن رندوم هاوس» به ۲۴ زبان در کشورهای مختلف جهان منتشر شد. خوانندگان ماه‌هاست منتظر انتشار ‌این کتاب بودند که گفته می‌شود مبلغ قرارداد چاپ کتاب‌های خاطرات «باراک» و «میشل اوباما» ۶۵ میلیون دلار برآورد می شود.
«میشل» کتابش را «تجربه‌ای عمیقا شخصی» توصیف کرده و گفته که امیدوار است این اثر برای دیگران الهام‌بخش باشد تا بتوانند به کسی که دوست دارند تبدیل شوند. این کتاب، خاطرات «اوباما» را از زمان کودکی در جنوب شیکاگو تا دوران مادری و فعالیت‌های کاری در کاخ سفید شامل می‌شود.

کتاب
سال نشر 1397
نویسنده/ نویسندگان میشل اوباما
مترجم علي سلامي
ناشر نشر مهرانديش

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمي شود!

رتبه: بد خوب

کد را در کادر زير وارد کنيد:

پر فروش ترین ها
بیشترین بازدید
آخرین محصولات
ویژه ها