کتاب لذت بردن از هنر مدرن اثر سارا نیومایر با ترجمه ایرج نیک آئین توسط نشر امیرکبیر روانه بازار شده است.

کتاب شرح جالب و هیجان انگیزی است از هنر نقاشی مدرن در یک دوره صدساله از اواسط قرن نوزدهم تا اواسط قرن بیستم مولف سارا مایر همگام با معرفی استادان طراز اول این هنر به تفسیر گزیده ای از آثار ارزنده آنان می پردازد و هر اثری را از دریچه های گوناگون مورد بحث قرار می دهد و با نفوذ در پیچ و خم های این هنر وقایع و نیز واقعیت های تلخ و شیرین سیر تحول نقاشی مدرن را به خوبی می نمایاند داستان مختصر زندگی این استادان هنر کتاب را زا هر نظر جالب و خواندنی می سازد.

دکتر ایرج نیک آئین در سال 1308 شمسی در شهر آبادان تولید یافت.تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در آبادان و سپس در کالج البرز تهران به پایان رسانید و پس از اخذ دکترای دندانپزشکی از دانشکده دندانپزشکی دانشگاه تهران به خدمت وزرای بهداری در آمد در زمان اشتغال به نوشتن و ترجمه مقالات علمی می پرداخت و ترجمه مقالاتی در شماره هایی از مجله پیام یونسکو را نیز به عهده داشت از مترجم دو کتاب به نام های مبانی روانشناسی فرید تالیف کالوین س.هال و درست و نادرست در روانشناسی تالیف هانس یورگن آیزنک چاپ و انتشار یافته است.

این کتاب سیاحتی در دنیای هنر مدرن است و بیان می کند که چگونه می توان هنر مدرن را درک کند و از آن لذت برد.
 
سارا نیومایر به عنوان نویسنده این کتاب سیر تکامل و جنبشهای این هنر را به مدت یکصد سال از قرن نوزدهم تا اواسط قرن بیستم با ذکر مکاتب و چرخشها و معرفی صاحبان اصلی آن پیگیری کرده است. نویسنده ضمن شرح مختصری از زندگینامه درخشان بزرگترین نقاشان این دوره و معرفی هشتاد اثر آنها، تفسیر و تعبیرهای جالب و معقولی به عمل می آورد و روشها و تکنیکها و نیز تعهد آن را برای آینده روشن می سازد.
 
کتاب لذت بردن از هنر مدرن راهنمایی برای درک عمیقی از دنیای عنی و پررقابت هنر مدرن است. این کتاب دربرگیرنده 21 بخش است. ماجرای هنر مدرن، دیکتاتور هنر، انقلابیون اول و آکادمی، انقلابیون آرام، دو نقاش از اسپانیا، گوستاو کوربه، رآلیست، مانه و کافه های پاریس، آزادی رنگ، امپرسیونیستها، امپرسیونیسم و آن سوی آن، پدر هنر مدرن، دو فرد رنج دیده، قرن بیستم در رنگ شکوفا می شود، تجزیه فرم محو شی و موضوع، پیکاسو، غول هنر مدرن بخشی از عناوینی است که نویسنده برای این کتاب انتخاب کرده است.
آخرین بوهمی ها، عریان از پلکان ایالات متحده پایین می آید، گوتیک و غریب، دادا و سورالیسم، نقاشان بی ادعا، آن سوی مرز، امروز و فردا از دیگر عناوین این کتاب است.

 

کتاب لذت بردن از هنر مدرن همچنین دربرگیرنده آلبومی از تصاویری است که به عنوان نمونه در این کتاب مورد اشاره قرار گرفته است.
کتاب
قطع رقعی
تعداد صفحات 382 صفحه
نوع جلد شومیز
نویسنده/ نویسندگان سارا نیومایر
مترجم ایرج نیک آئین
ناشر امیرکبیر
شابک 978-964-00-1194-2
موضوع تاریخ نقاشی

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمي شود!

رتبه: بد خوب

کد را در کادر زير وارد کنيد:

پر فروش ترین ها
بیشترین بازدید
آخرین محصولات
ویژه ها