کتاب پی یر و لوسی اثر رومن رولان با ترجمه مینو مشیری در 108 صفحه توسط نشر نو روانه بازار کتاب شده است.

پي‌ير يك هملت مدرن و امروزی است؛ افسرده، نااميد و سرخورده از جهانی كه در آن زندگی می‌كند. در حقيقت او جوان هجده سالۀ بورژوايی است كه در دوران جنگ جهانی اول به خدمت سربازی فراخوانده شده است. رمان زيبای «پـی‌يـر و لـوسـی» داستان عشق پرشور و پاك دو دلدادۀ جوان است كه در آن آرمان‌های شفقت، صلح و انسان‌دوستی نويسندۀ مشهور و برندۀ جايزۀ نوبل، رومن رولان، و آرزوی او در داشتن جـهانی عـاری از خـشونت، تـجلی يـافته اسـت.

در قسمتی از این کتاب می خوانیم:
آن سوی محله مالاکوف (Malakoff). کوچه هایی همچون دندانهای شکسته که خرابه هایی از هم جداشان می کند و در دلِ آنچه شاید بتوان دَر و دشت نامید گم می شوند، جایی که آلونکهای کهنه فروشان از میان حصارهای چوبی سر بر می آورند. آسمان خاکستری و کدر زمین بی رنگی را پوشانده است که از اطرافش مِه رقیقی بر می خیزد. هوا بسیار سرد است. خانه را آسانِ آسان می توان یافت: تنها سه خانه در این سوی کوچه هست و خانه لوسی آخری است؛ همسایه ای هم روبروی آن نیست. یک طبقه است، با حیاط کوچک و نرده کشی شده، و دو سه بوته نحیف و چهارگوشه ای سبزیکاری شده که زیر برف رفته است.

پی یر هنگام ورود کوچکترین صدایی نکرده است: برف صدای گامهایش را خفه می کرد. اما پرده طبقه همکف تکان می خورَد و چون او به در ورودی می رسد، در باز می شود و لوسی بر آستانه آن ایستاده است. در تاریک روشن سرسرا با صدایی خفه به هم سلام می کنند؛ و لوسی پی یر را به اتاق اولی می برد که نهار خوری است. او در همین اتاق کار می کند: سه پایه نقاشی اش نزدیک پنجره است. نمی دانند به یکدیگر چه بگویند: هر دو خیلی به این دیدار اندیشیده اند؛ هیچ یک از سخنانی که حاضر کرده اند از دهانشان خارج نمی شود؛ و با این که کسی در خانه نیست آهسته حرف می زنند و درست به همین دلیل. در دو سه قدمی یکدیگر شق و رق نشسته اند. پی یر حتی یقه پالتوش را پایین نیاورده است. از سری هوا و ساعات حرکت تراموا می گویند. از این احساس بلاهت خود ناخشنودند.

کتاب
سال نشر 1393
قطع رقعی
تعداد صفحات 108 صفحه
نوع جلد شومیز
نویسنده/ نویسندگان رومن رولان
مترجم مینو مشیری
ناشر فرهنگ نشرنو
شابک 978-964-7443-86-9
موضوع داستان فرانسوی

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمي شود!

رتبه: بد خوب

کد را در کادر زير وارد کنيد:

پر فروش ترین ها
بیشترین بازدید
آخرین محصولات
ویژه ها