ويژه

کتاب کابوی تحمل ناپذیر اثر روبرتو بولانیو

ناشر: بیدگل

نویسنده کتاب : روبرتو بولانيو

کد محصول: داستان

موجودی: موجود است

قیمت: 28,000تومان 27,000تومان

کتاب کابوی تحمل ناپذیر پنج داستان و دو خطبه اثر روبرتو بولانیو با ترجمه وحید علیزاده رزازی در 260 صفحه توسط نشر بیدگل به چاپ رسیده است.

«کابوی تحمل‌ناپذیر» مجموعه‌ای از پنج داستان کوتاه و دو خطابه نوشته‌ی روبرتو بولانیو نویسنده‌ی شیلیایی‌ست، نام این مجموعه برآمده از نام اولین داستان‌ کتاب است. «جیم»، «کابوی تحمل‌ناپذیر»، «پلیس موش‌های صحرایی»، «سفر آلبارو روسلو»
و «دو قصه‌ی کاتولیک» نام داستان‌ کوتاه‌های این مجموعه و «ادبیات + بیماری= بیماری» و «افسانه‌ی کثولهو»، دو خطابه‌ی پایانی کتاب می‌باشند.

بولانیو می‌گوید: «به‌راستی سالم‌تر است سفر نکردن، سالم‌تر است جنب نخوردن و هرگز از خانه پا بیرون نگذاشتن، بهتر است در زمستان خود را با لباسی گرم بپوشانید و تنها در تابستان شال گردنتان را بردارید، سالم‌تر است نه دهان بگشایید و نه پلک برهم‌زنید، سالم‌تر است نفس نکشیدن. اما حقیقت این است که نفس می‌کشید و رهسپار سفر می‌شوید.» و او خود در این سفر لای تک‌تک منافذ، در پی هر قدمی که برمی‌دارد، با و در ادبیات نفس می‌کشد. چه آنکه خود، ادبیات را محصول رگباری شگفت از خون، عرق، اسپرم و اشک می‌داند.

وقتی بولانیو کتاب حاضر را به ناشرش تحویل می‌داد، در مخیله‌اش هم نمی‌گنجید که روزهایش به شماره افتاده‌اند. و کمتر از پانزده روز بعد در انتظار پیوند کبد از دنیا رفت و کابوی تحمل‌ناپذیر را هرگز به چشم ندید. با این همه آنگاه که خطابه‌ی «ادبیات + بیماری = بیماری» را به رفیق و پزشک معالجش ویکتور بارگاس تقدیم می‌کرد، گویا صدای جرس را از دوردست‌ها می‌شنید که  با صلای نویسنده‌ی محبوبش، بورخس در هم‌آمیخته بود که می‌گفت: «تنها آنچه گذشته است، از آن ماست.»

بخشی از داستان کتاب:

شهر ما هر روز آب می‌رود. گاهی حس می‌کنم همه در حال ترک‌کردن شهر یا قفل‌کردن اتاق‌ها و بستن چمدان‌هایشان هستند. اگر بنا باشد بروم، با خودم چمدانی نخواهم برد و نه حتی بقچه‌ای که اندک هست‌ونیستم را درش بپیچم. بعضی وقت‌ها سرم را میان دستانم می‌گیرم ‌و به صدای دویدن موش‌ها در شکاف دیوارها گوش می‌کنم.

کتاب
سال نشر 1398
قطع پالتویی
تعداد صفحات 260 صفحه
نوع جلد شومیز
نویسنده/ نویسندگان روبرتو بولانیو
مترجم وحید علیزاده رزازی
ناشر بیدگل
شابک ۹۷۸۶۲۲۶۴۰۱۰۴۳
موضوع پنج داستان و دو خطابه

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمي شود!

رتبه: بد خوب

کد را در کادر زير وارد کنيد:

پر فروش ترین ها
بیشترین بازدید
آخرین محصولات
ویژه ها