کتاب کادربندی در عکاسی اثر یوهان نولتینگ و با ترجمه بهزاد موسوی امین ارائه شده است.

کتاب کادربندی در عکاسی سعی دارد، اصول کادربندی در عکاسی را همراه با طرح‌های ساده به گونه‌ی موضوعاتی کاملاً تفکیک شده از یکدیگر ارائه دهد. خواننده با مطالعه‌ی این کتاب، می‌تواند موضوع کادربندی را مرحله به مرحله دنبالمند تا با‌شناختی از قوانین اساسی و عمومی آن، راهی به سوی نوآوری‌های بکر و شخصی در زمینه‌ی کادربندی بیابد.

 

قسمتی از کتاب کادربندی در عکاسی

فضای خالی را پر کنید: شخص را در پایین کادربندی نکنید. وجود فضای خالی در بالا و قطع اندام شخص از پایین درست نیست. دوربین را کمی به طرف پایین بیاورید تا فضای خالی بالای کادر پر شود. در این صورت قطع اندام شخص مانعی ندارد و منطقی است. مبتدیان مرکز کادر دوربین خود را معمولا روی چهره شخص نشسته یا ایستاده منطبق میکنند که همیشه صحیح نیست. اصولا مرکز کادر میکرو پریسم برای تنظیم وضوح دقیق تر پیش بینی شده است.

در عکاسی اشخاص را در گوشه کادر قرار ندهید: سطح خالی چیزی برای گفتن و عرضه کردن ندارد و قرار دادن شخص در گوشه هم تاثیر او را ناچیز میسازد. سعی کنید شخص را همراه با منظره دلخواه او که گویای روحیات درونی او نیز باشد عکاسی کنید. محیط و چگونگی آن یکی از عوامل تعیین کننده عکس محسوب میشود.

قطع موضوع اصلی مفهوم عکس را تغییر میدهد: در نمونه مقابل فوتبالیست از زانو به پایین قطع شده است. در نتیجه تصویر بیشتر گویای یک دونده است تا یک فوتبالیست. به خاطر داشته باشید قطع ناخاسته موضوع محتوای عکس را تغییر میدهد. وقتی اشخاص یا اشیا را با عوامل مربوط به خود کادربندی میکنید عکسی با گویایی کامل ارایه میکنید…

کتاب
سال نشر 1393
قطع وزیری
تعداد صفحات 83 صفحه
نوع جلد شومیز
نویسنده/ نویسندگان یوهان نولتینگ
مترجم بهزاد موسوی امین
ناشر اسلیمی
موضوع عکاسی

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمي شود!

رتبه: بد خوب

کد را در کادر زير وارد کنيد:

پر فروش ترین ها
بیشترین بازدید
آخرین محصولات
ویژه ها