کتاب کندوکاو فلسفی برای نوجوانان (داستان و راهنما) نوشته سعيد ناجي ، سمانه عسكري و فاطمه يونسي توسط نشر کرگدن چاپ شده است.

در نوشته های پشت جلد کتاب آمده است:

 در کلاس‌هاي فلسفه براي کودکان، يعني حلقه کندوکاو فلسفي، براي شروع گفت‌وگو و کندوکاو از محرک‌هايي استفاده مي‌شود. اين محرک‌ها معمولا داستان‌اند. براي اينکه داستان‌هايي که در کلاس فلسفه براي کودکان استفاده مي‌شوند بتوانند کندوکاو فلسفي ايجاد کنند، بايد داراي ويژگي‌هايي باشند. از جمله اين ويژگي‌ها داشتن موضوعات چالش برانگيز، پرداختن به مسائل و مشکلات روزمره کودکان و دغدغه‌هاي آنها، ايجاد همذات‌پنداري، ملموس‌بودن موضوعات فلسفي و اجتماعي داستان براي دانش‌آموزان، تلقيني نبودن، داراي ويژگي سکوي پرش‌بودن و ... است.

در اين کتاب، هفت داستان که بازنويسي و مناسب‌سازي‌شده داستان‌هايي مشهور براي نوجوانان با بن‌مايه‌هايي فلسفي و اجتماعي‌اند به همراه راهنمايي براي هر داستان ارائه شده است. اين داستان‌ها براي دوره اول مقطع متوسطه آماده شده، اما براي دوره دوم مقطع متوسطه هم مي‌توان از آنها استفاده کرد. تسهيلگر با استفاده از داستان‌ها و راهنماها مي‌تواند بحث‌هاي فلسفي و مفهومي را ميان دانش‌آموزان دامن زند و از اين راه مهارت‌هاي تفکري آنان را ارتقا دهد.

کتاب
سال نشر 1398
قطع وزیری
تعداد صفحات 168 صفحه
نوع جلد شومیز
نویسنده/ نویسندگان سعيد ناجي ، سمانه عسكري و فاطمه يونسي
ناشر نشر کرگدن
شابک 9786226420433
موضوع داستان و راهنما

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمي شود!

رتبه: بد خوب

کد را در کادر زير وارد کنيد:

پر فروش ترین ها
بیشترین بازدید
آخرین محصولات
ویژه ها