رمان کیمیاگر نوشته پائولو کوئیلو

رمان کیمیاگر نوشته پائولو کوئیلو از مشهور ترین و پرفروش ترین رمان های قرن بیستم است که توسط این نویسنده برزیلی نوشته شده است. از میان باقی آثار پائولو کوئیلو رمان کیمیاگر از محبوبیت بسیاری برخوردار است و بسیار پر خواننده است. رمان کیمیاگر نوشته پائولو کوئیلو برای اولین بار در سال 1379 به فارسی ترجمه شده و بعد از آن تمامی آثار این نویسنده نیز مورد توجه و ترجمه قرار گرفت.

150 کشور مختلف در دنیا این کتاب را منتشر و به بیش از 52 زبان ترجمه کرده اند. در نقدهای بسیاری که بر روی رمان کیمیاگر نوشته پائولو کوئیلو شده است این احتمال به وجود آمد که رمان با برداشت هایی از داستانی در دفتر ششم مثنوی مولوی اثر مولوی نوشته شده است. رمان کیمیاگر نوشته پائولو کوئیلو از جمله کتاب های فلسفیست که به صورت داستانی شیرین نکته های عرفانی و مذهبی را نیز مطرح می کند.

این رمان داستان چوپانی اسپانیایی به نام سانتیاگو است که در خیالات خود و بوسیله خواب هایی که می بیند، محل دفن گنجی در حوالی اهرام مصر را تصور میکند و به قصد تحقق بخشیدن به این رؤیای صادقه که آن را افسانه شخصی خود می داند، وطنش را در آندلس ترک می‌کند و به سوی شمال آفریقا سفر می کند. در این سفر پرخطر، با مردی که خود را ملک صدق پادشاه سالم می‌داند و یک کیمیاگر آشنا می‌شود و عاشق فاطمه، دختر صحرا می شود. همه این افراد، سانتیاگو را در مسیر جستجویش هدایت می‌کنند. در پایان سانتیاگو پس از تحمل سالها سفری طاقت فرسا، گنج را نه در فرسنگها دورتر، بلکه در همان آغل گوسفندانش در سرزمین خود می‌یابد؛ گنجی بزرگتر که آن را فقط می‌توان در درون جست!

کتاب
تعداد جلد 1
نویسنده/ نویسندگان پائولو کوئیلو
مترجم آرش حجازی
مناسب برای تمامی گروه های سنی
موضوع رمان خارجی

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمي شود!

رتبه: بد خوب

کد را در کادر زير وارد کنيد:

پر فروش ترین ها
بیشترین بازدید
آخرین محصولات
ویژه ها