کتاب راز رخشید برملا شد اثر علی سلطانی کتاب پرطرفدار ایرانیست که در 192 صفحه توسط نشر نیماژ منتشر شده است.

کتاب «راز رخشید برملا شد» به‌نویسندگی علی سلطانی، کتابی است که توانست در چهار روز اول سی‌و دومین نمایشگاه کتاب تهران، برای ۵ بار تجدید چاپ شود.
علی سلطانی درباره روند نگارش و انتشار این کتاب توضیح داد: «ایده اولیه این کتاب که ابتدا قصد بر آن بود که فیلمنامه باشد،  تقریبا به سه یا چهار سال پیش برمی‌گردد که من ترجیح دادم آن را به داستان تبدیل کنم. نسخه اول  را دو سال پیش نوشتم و و چند بار بازنویسی شد که باز نویسی آخر آن به سال ۹۷ برمی‌گردد.»
او درباره حال و فضای این داستان گفت: «از آن‌جایی که علاقه دارم قصه به زندگی واقعی شباهت داشته باشد، این داستان نیز رئال است که بخشی از آن جریان سیال ذهن است و آدم‌ها، شخصیت‌هایی آشنا در جامعه هستند که درموقعیت دراماتیک قرار می‌گیرند. مخاطب در جریان داستان، مدام با شخصیت اصلی و دیگر کاراکتر ها مواجه می‌شود و داستان را قضاوت می‌کند.»

بخشی از کتاب:

 ابهامات و آنچه در دل و ذهن و چشمان رُخشید نهفته بود، باعث شده بود که اینگونه توی سرم جولان دهد. من داشتم به او فکر می‌کردم چون می‌خواستم کشفش کنم نه تصاحب! از طرفی هم تهِ دلم نمی‌خواستم تمام زوایای ذهنی و رفتاری‌اش برایم روشن شود. احساس می‌کردم رُخشید مانند کتابی‌ست که هر بار بخوانمش چیز جدیدی دستگیرم می‌شود. مانند فیلمی که هر بار ببینمش نکته‌ی تازه‌ای از آن خواهم یافت. مانند یک موسیقیِ عمیق که هر بار گوش کنم یک نُتِ بکر از آن کشف خواهم کرد. دلم می‌خواست مدام ببینمش، بخوانمش، به اصواتِ آهنگینی که توی وجودش جریان داشت گوش کنم تا هر بار چیزی از درونش بیابم که خودش هم از آن بی‌خبر است.

کتاب
سال نشر 1398
قطع رقعی
تعداد صفحات 192 صفحه
نوع جلد شومیز
نویسنده/ نویسندگان علی سلطانی
ناشر نیماژ
شابک 9786003675339

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمي شود!

رتبه: بد خوب

کد را در کادر زير وارد کنيد:

پر فروش ترین ها
بیشترین بازدید
آخرین محصولات
ویژه ها