کتاب ساکت شو فیلمتو بساز اثر مهدی صائبی توسط نشر ترانه منتشر شده است و به موضوع فیلم سازی بدون بودجه می پردازد.

کتاب حاضر حاصل چهار سال  تلاش نگارنده در زمینه ی ساخت فیلم و تحقیق بر اساس مولفه های فیلم سازی بی بودجه است.
صحبت ها ، نتایج و نقل وقول هایی که که در این کتاب امده ، برگرفته از حدود 40 کتاب و دویست مقاله و مطالعه ی موردی بیش از سیصدو پنجاه  فیلم  بدون بودجه و مصاحبه ی مطبوعاتی سازندگانش است.
کتاب «ساکت شو فیلمتو بساز» در سه فصل تنظیم شده است که عبارت اند از؛ «کلیاتی تئوریک از فیلم سازی بی بودجه»،«چند  نکته ی عملی در  فیلم سازی بی بودجه» و «خود پخش کنندگی فیلم».
گفتنی است که ذهنیت اصلی در نگارش این کتاب ،طراحی و تولید فیلم بلند داستانی است اما در جای مناسب پیرامون، مستند و فیلم کوتاه تجربی نیز صحبت به میان می آید. مسیراصلی نگارش کتاب با توضیحاتی درباره ی فیلم سازی بدون بودجه آغاز شده و سپس به سراغ مشکلات پرتکرار و راه حل هایی که برای حل آن ها استفاده می شود رفته است.
در ادامه چند نکته برای طراحی بهتر و استانداردتر ساخت فیلم  و شکل روایت آن ارائه شده است و پس از آن فضا عملی تر شده و مشکلات مرسوم پیش آمده در پیش تولید و پس تولیدفیلم بی بودجه و توصیه هایی برای رفع آن ها بیان شده است.
در انتها نیز به طور مفصل درباره ی پخش فیلم  و ارسال هرچه ارزانتر فیلم های ساخته شده به جشنواره های فیلم و همچنین پخش کننده ها ی معتبر  صحبت شده و کتاب با با ارائه ی لیست کوتاهی از فیلم هایی که بی بودجه ساخته شده اند و همچنین برگردان فارسی چند صفحه از کتاب «شورش بی گروه» به پایان می رسد.

کتاب
قطع رقعی
تعداد صفحات 188 صفحه
نوع جلد شومیز
نویسنده/ نویسندگان مهدی صائبی
ناشر ترانه
شابک 9786007061343
موضوع فیلم سازی بدون بودجه

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمي شود!

رتبه: بد خوب

کد را در کادر زير وارد کنيد:

پر فروش ترین ها
بیشترین بازدید
آخرین محصولات
ویژه ها