کتاب شهر فرنگ اروپا اثر پاتریک اوئورژدنیک با ترجمه ی خشایار دیهیمی در 120 صفحه توسط نشر ماهی چاپ شده است

پاتریک اوئورژدنیک با بیان صدای غیررسمی و مسحورکننده ی خود، قرن بیستم را در میان تمام تضادها و توهمات بزرگش نمایان می کند و نشان می دهد که هیچ چیز اساسی بین سالهای 1900 و 1999 تغییر نکرده است - بشریت هنوز به آینده امیدوار است و هنوز درگیر همان درگیری های قدیمی است. او نشان می دهد که هیچ چیز را نمی توان تنها به یک دیدگاه درست کاهش داد. اوئورژدنیک حقایق سخت و مشاهدات احمقانه را با هم مخلوط می کند ، و با اینکار وحشت و پوچ بودن قرن بیستم و پوچی بیشتر در تلاش برای روایت این تاریخ را برجسته می کند.
شهر فرنگ اروپا داوری نمی کند : حوادث غالبا حیرت انگیز هستند (نسل کشی ، جنگ ، ایدئولوژی ، محو) ، اما راوی نمی خواهد بگوید که چیزی خوب یا بد است . شهر فرنگ اروپا یک کتاب حسابداری است که حقایق و اطلاعات را جمع آوری می کند. ایده های ضد و نقیض - به ویژه ایده های بهتر کردن بشریت با کشتن افراد زیاد - ثابت است ، اما راوی حتی به خود زحمت بیان کردن این متناقض ها برای خواننده را نمی دهد ، بلکه در عوض صرفا لیست ، توصیف و ترکیب را انتخاب می کند. هر گونه استنتاج توسط خواننده صورت می گیرد (هرچند که برخی از ارائه ها کاملا آشکار است).
این کتاب به بخش هایی تقسیم شده است که طول آنها یک الی دو صفحه است. که هر یک از آنها از لحاظ جنبه های قرن بیستم یا برخی از وقایع خاص تقسیم می شود. جنگ های جهانی ، مذاهب و ایدئولوژی های مختلف و پیشرفت های فناوری از جمله موضوعاتی هستند که اغلب به آنها باز گشته می شود ، اما جنبه های مختلف.
 
کتاب
قطع رقعی
تعداد صفحات 120 صفحه
نوع جلد شومیز
نویسنده/ نویسندگان پاتریک اوئورژدنیک
مترجم خشایار دیهیمی
ناشر ماهی

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمي شود!

رتبه: بد خوب

کد را در کادر زير وارد کنيد:

پر فروش ترین ها
بیشترین بازدید
آخرین محصولات
ویژه ها