کتاب مرگ آشنایی اثر مجتبی اعتمادی نیا پژوهشي در باب چيستي و ابعاد مختلف تجربه هاي نزديك به مرگ توسط نشر علمی و فرهنگی روانه بازار شده است.

این کتاب حاصل پژوهشی است که سعی دارد به این مساله بپردازد که تجربه نزدیک به مرگ چیست و آیا این تجربه از الگویی ثابت پیروی می‌کند و یا اینکه محتوای آن متاثر از ویژگی‌های شخصیتی، تحصیلی، شغلی، نژادی و... و. است

از سوی دیگر مولف در پژوهش خود سعی کرده است تا از وجود هسته‌ای مشترک در تجربه‌های نزدیک به مرگ در ادوار و فرهنگ‌های مختلف سخن گفته و به بیان این مساله نیز بپردازد که این تجربه ماهیتی ذهنی دارد و یا ناظر به واقعیت‌هایی عینی و آیا می‌توان این گونه تجربه‌ ها را برهانی دال بر حیات پس از مرگ به شمار آورد.

کتاب در فصل نخست از خود به بررسی چیستی تجربه نزدیک به مرگ صحبت می‌کند و با بیان تاریخچه و مختصات آن  به معرفی انواع این تجربه نیز می‌پردازد. در ادامه و پس از بررسی تاثیرات این تجربه در زندگی تجربه‌ گران آن، به بررسی تجربه نزدیک به مرگ در ادوار گذشته پرداخته و بررسی عوامل تاثیرگذار در وقوع و منظره‌آمیزی تجربههای نزدیک به مرگ را مورد کنکاش قرار می‌دهد.

در فصل دوم کتاب بررسی نقادانه تبیین‌های مختلف تجربه نزدیک به مرگ مورد توجه قرار گرفته است و از این منظر تبیین‌های فرا طبیعت‌گرایانه، طبیعت گرایانه، فیزیولوژیکی،   کوانتومی و...در این زمینه مورد بررسی و توجه قرار گرفته است.

در فصل سوم کتاب نیز رهیافت‌ تجربه‌های نزدیک به مرگ در اثبات حیات پس از مرگ و نظر ادیان مختلف در این زمینه مورد توجه قرار گرفته است. بخش پایانی و قابل توجه این کتاب نیز به ارائه ۹ گزارش از تجربه‌ کنندگان ایرانی این اتفاق پرداخته است که در نوع خود قابل توجه است.

کتاب
سال نشر 1397
قطع پالتویی
تعداد صفحات 416 صفحه
نوع جلد شومیز
نویسنده/ نویسندگان مجتبی اعتمادی نیا
ناشر نشر علمي و فرهنگي
شابک 9786004364249
موضوع پژوهشي در باب چيستي و ابعاد مختلف تجربه هاي نزديك به مرگ

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمي شود!

رتبه: بد خوب

کد را در کادر زير وارد کنيد:

پر فروش ترین ها
بیشترین بازدید
آخرین محصولات
ویژه ها