کتاب گوژپشت نتردام نوشته ویکتور هوگو

کتاب گوژپشت نتردام از جمله رمان های مطرح ویکتور هوگو، در سال 1831 به دست این نویسنده فرانسوی نوشته شد. مترجم این رمان جواد محیی است که آن را به فارسی روان و شیرین خود ترجمه کرده است. گوژپشت نتردام از بهترین رمان های ویکتور هوگو به شمار می رود. داستان رمان از این جا شروع می شود که: در قرن پانزدهم میلادی در پاریس، رئیس نگهبانان پاریس، نوزاد ناقص‌الخلقه ای را پیدا می کند. این پسر که صورتی نازیبا دارد را کازیمودو می‌نامند. کازیمودو که که بدنی قدرتمند دارد، مسئول نواختن ناقوس‌های کلیسا می‌شود. بیست سال بعد، زمانی که پاریس در تکاپوی برگزاری جشنی است، کازیمودو، اسمرالدا را می‌بیند، دخترکی کولی که در خیابان‌ها برنامه اجرا می‌کند و ماجرا ای این ‌جا آغاز می‌شود....

 

گوشه ای از زندگی ویکتور هوگو

ویکتور هوگو، این نویسنده و شاعر گرانمایه فرانسه در 26 فوریه سال 1802 در بزانسون دیده بر جهان گشود، ایام کودکی بهمراه پدر خویش در سفر بود و چون هنگام تحصیلش فرا رسید، بدبستان رفت و پس از مدتی با مساعدت دو برادر دیگر خود که از وی بزرگتر بودند؛ به انتشار روزنامه ای همت گماشت. عشق به نویسندگی و بلند پروازی وی از همان دوران جوانی همچون کوره زبانه می کشید، بعدها همین نویسنده به مقامی رسید که تمام بزرگان و هنرمندان در برابر بزرگی و عظمتش سر تعظیم فرود آوردند. او با پایه گذاری مکتب رمانتیسم در ادبیات و هنر نام خود را زنده و جاوید نمود. شما با خواندن کتاب های هوگو گذشته از این که از مزایای یک داستان بهره مند می شوید و لذت می برید، همچنین با وضوح بسیاری با خصوصیات زندگی، عرف و عادات و اخلاق و طرز حکومت آن مردمی که وی قهرمان داستان های خود را از آن میان برگزیده است، پی خواهید برد و مردم آن دوره حتی چگونگی ساختمان های آن زمان را خواهید شناخت.

گوژپشت نتردام اثر زیبا و شاهکار جاویدان و بزرگی است که پس از بینوایان در ردیف بهترین کتاب های ویکتور هوگوست. این کتاب از یک حادثه تاریخی الهام گرفته و رنگ آمیزی عاشقانه ای دارد. تم داستان همچون دریای آرامی که رفته رفته طوفان خیز می شود و سکون و آرامش را از خود دور می سازد، جالب توجه و بسیار گیرنده و قوی است و خواننده هر چقدر جلوتر می رود و صفحات بیشتری را پشت سر می گذارد، برای دانستن پایان داستان حریص تر می شود.

در کتاب گوژپشت نتردام شهر پاریس در قرون وسطی به بهترین شکل معرفی شده است. داستان کتاب گوژپشت نتردام در کلیسای نوتردام پاریس است، کلیسایی عظیم و باشکوه که دارای پنجره هایی مزین به شیشه های رنگین است. ویکتور هوگو در این کتاب شکوه و جلال و عظمت معماری این بنا را به بهترین شکل به مخاطب خود نشان می‌دهد. پس از انتشار گوژپشت نتردام، این رمان بسیار مورد توجه واقع شد. کمپانی والت دیزنی براساس آن یک انیمیشن ساخت. این اثر همچنین مورد اقتباس یک فیلم سینمایی و چند اپرا نیز قرار گرفته است.

کتاب
تعداد جلد 1
قطع وزیری
نویسنده/ نویسندگان ویکتور هوگو
مترجم جواد محیی
مناسب برای تمامی گروه های سنی
موضوع رمان خارجی

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمي شود!

رتبه: بد خوب

کد را در کادر زير وارد کنيد:

پر فروش ترین ها
بیشترین بازدید
آخرین محصولات
ویژه ها