کتاب یک ماه با شیطان اثر ابراهیم رها داستان طنز فارسیست که توسط نشر مروارید روانه بازار شده است. این اثر در قالب سی یادداشت طنزآمیز روزانه تنطیم شده است که راوی آنها به گفته نویسنده شیطان است.

رها در مقدمه خود بر این اثر نوشته است: واقعاً با کارهایی که ما انجام می‌دهیم، کاری برای شیطان باقی می‌ماند؟ من با این تصور و با این فکر که با وضعیت جاری ما شیطان باید با سختی و بیهودگی روزگار بگذراند، یادداشت‌های یک ماه با شیطان را نوشتم. شیطان در این کتاب در قالب یک ماه، یادداشت‌های روزانه‌اش را اگر مرتب کند و بسپارد دست ناشر چاپ شود و ملت بخوانند احتمالاً همین چیزی می‌شود که در دست شماست. باور بفرمائید که اگر عیناً هم همین نشود خیلی شبیه آن خواهد بود.

آنچه در پی‌آید تصوری طنزآمیز از زندگی یک ماهه شیطان و یادداشت‌های او طی این یک ماه. طبعاً و به جان خودم همه‌اش طنز است، پس فردا من را متهم نکنید با اترابط با شیطان که در طول زندگی فقط همین یک قلم را کم داشته‌ام.

در نوشته پشت جلد کتاب آمده است: بیچاره شیطان! تصور کنید در این وانفسایی که همه ما داریم بکوب سر همدیگر کلاه می‌گذاریم و به هم یکریز دروغ می‌گوییم و یک‌بند ریا می‌ورزیم و حتی یک نفس از غیبت و زیرآب‌زنی وانمی‌مانیم، شیطان چه کاری دارد بکند؟ وقتی ما خودمان از کودک دوساله تا سالخورده‌ نود و دوساله (منظورم به هیچ‌کس نیست!) شیطان را درس می دهیم او جز تلمذ چه دارد بکند؟

حالا این کتابی که در دست دارید دقیقا پاسخی است به همین سوال که در این شلم‌شوربا واقعا شیطان چه دارد بکند! این‌ها یک ماه خاطرات روزانه شیطان است! اگر بخوانید هم دلتان برای او می‌سوزد هم مجددا متوجه می‌شوید واقعا «چقدر خوبیم ما»!


 

کتاب
سال نشر 1398
قطع خشتی
تعداد صفحات 100 صفحه
نوع جلد شومیز
نویسنده/ نویسندگان ابراهیم رها
ناشر مروارید
موضوع داستان طنز فارسی

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمي شود!

رتبه: بد خوب

کد را در کادر زير وارد کنيد:

پر فروش ترین ها
بیشترین بازدید
آخرین محصولات
ویژه ها