کتاب 21 درس برای قرن 21 اثر یووال نوح هراری با ترجمه سودابه قيصري با موضوع چه چيزي بايد به فرزندانمان بياموزيم؟ آيا هنوز قادر به درك دنيايي كه خلق كرده ايم هستيم؟ توسط نشر کتاب پارسه چاپ شده است.

سومین کتاب یووال نوح هراری منتشر شد. در کتاب اول خود “Sapiens” گذشته انسان و در کتاب “Homo Deus” آینده انسان را بررسی کرد. در کتاب جدیدش به مشکلات و چالش های عصر حاضر می پردازد.
چگونه کامپیوتر و ربات ها معنای انسان بودن را تغییر می دهند؟ چگونه با همه گیری اخبار دروغین کنار خواهیم آمد؟ چه چیزی را باید به فرزندانمان بیاموزیم؟
کتاب 21 درس برای قرن بیست و یکم، ضروری ترین مشکلات کنونی را درحالیکه به قلمرو ناشناخته آینده قدم می گذاریم بررسی می کند. درحالیکه تکنولوژی با سرعت بیشتری نسبت به فهم ما پیشرفت می کند، هک کردن یک تاکتیک جنگی می شود و جهان بیشتر از هر موقع دیگری دچار تفرقه شده است، هراری به چالش های مداومی که حیات با آن مواجه است می پردازد و سوالات مهمی که برای بقا باید از خودمان بپرسیم را مطرح می کند….

در توضیحات پشت جلد کتاب می خوانیم:

ذهن انسان هميشه نگران است و اين لزوما چيز بدي نيست. به هر حال اگر خرسي به سمت شما بيايد،‌ نگراني مي‌تواند جانتان را نجات بدهد؛ هر چند اين روزها، لزومي ندارد كه اكثر ما نگران خرس‌ها باشيم، چون زندگي مدرن دلايل زيادي براي نگراني عرضه مي‌كند: تروريسم، تغييرات اقليمي، ظهور هوش مصنوعي، اخبار جعلي،‌ تجاوز به حريم خصوصي و حتي كاهش آشكار همكاري‌هاي جهاني. هراري، در اين كتاب چارچوبي مفيد براي روبروشدن با اين ترس‌ها ساخته است. به اعتقاد او، رمز پايان دادن به اضطراب‌هايمان،‌ نگران بودن نيست،‌ دانستن اين است كه نگران چه چيزهايي باشيم، چقدر نگرانشان باشيم و چگونه براي آينده‌اي متفاوت از جهاني كه در آن زندگي مي‌كنيم، آماده شويم. اين كتاب چالش‌هاي پيچيده عصر حاضر را به روشني بررسي كرده و به همين دليل خواندن آن ضروري است. (بیل گیتس)

کتاب
سال نشر 1397
قطع رقعی
تعداد صفحات 416 صفحه
نوع جلد سخت
نویسنده/ نویسندگان یووال نوح هراری
مترجم سودابه قيصري
ناشر نشر كتاب پارسه
شابک 2500110164404
موضوع چه چيزي بايد به فرزندانمان بياموزيم؟ آيا هنوز قادر به درك دنيايي كه خلق كرده ايم هستيم؟

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمي شود!

رتبه: بد خوب

کد را در کادر زير وارد کنيد:

پر فروش ترین ها
بیشترین بازدید
آخرین محصولات
ویژه ها