کتاب انقلاب اطلاعات(دگرگونی دنیا با تکنولوژی) اثر تمرا بی اور

ناشر: ققنوس

کد محصول: تاریخ

موجودی: تموم کردیم اما میاریمش

قیمت: 35,000تومان

کتاب انقلاب اطلاعات(دگرگونی دنیا با تکنولوژی) اثر تمرا بی اور با ترجمه ی پریسا صیادی در 103 صفحه توسط نشر ققنوس چاپ شده است

مجلۀ تایم در سال ١٩٨٢ برای اولین‌بار به جای انتخاب مرد سال، که از میان افراد تأثیرگذار انتخاب می‌شد، کامپیوتر شخصی را به عنوان «ماشین سال» انتخاب کرد. این انتخاب بعد از موج پیشرفت‌های فناورانه در دهه‌های ١٩٦٠ و ١٩٧٠ بود.
 
   امروزه دیگر دوران «نمی‌دانم» به سر آمده و وسایل الکترونیکی دیجیتال و اینترنت کل دانش و تاریخ بشر را در فضای سایبری در دسترس بیش از ٤ میلیارد نفر قرار داده است، فقط کافی است سؤالتان را «گوگل کنید».
 
   در گذشته انبوه اطلاعات در کنترل و اختیار گروه نسبتاً کوچکی از مردم بود، اما اینترنت این روند را تغییر داده و هرکس با یک کامپیوتر یا گوشی هوشمند می‌تواند اطلاعاتی را تولید و منتشر کند. اینترنت همچنین نحوۀ ارتباط مردم با یکدیگر را دگرگون، و سرعت هر چیزی را خیلی بیشتر کرده است، از سفارش دادن غذا تا پیگیری اخبار، و در عین حال فاصۀ مکانی را کم‌اهمیت‌تر و ارتباط را امکان‌پذیرتر ساخته است.
 
    انقلاب اطلاعات مزایای آشکار و بی‌چون و چرایی دارد، اما امروزه پیشرفت در حوزۀ فناوری اطلاعات چنان شتابان است که پیش‌بینی آیندۀ بشر و تأثیر آن بر زندگی مردم حتی برای کارشناسان این حوزه دشوار است.
کتاب
قطع وزیری
تعداد صفحات 103 صفحه
نوع جلد سخت
نویسنده/ نویسندگان تمرا بی اور
مترجم پریسا صیادی
ناشر ققنوس

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمي شود!

رتبه: بد خوب

کد را در کادر زير وارد کنيد:

پر فروش ترین ها
بیشترین بازدید
آخرین محصولات
ویژه ها