کتاب حاضر با عنوان ضربه های پی در پی، نهمین جلد از مجموعه ی تقویم تاریخ دفاع مقدس و شامل حوادثی است که از اول اردیبهشت تا پایان آن در سال 1360 در جبهه های نبرد حق علیه باطل و مقابله با ضد انقلاب و عوامل مزدور در مناطق غرب کشور به وقوع پیوسته است.

در اردیبهشت ماه با اجرای عملیات محدود، ضرباتی پی در پی به دشمن وارد شد و موجبات تضعیف توان رزمی و روحیه ی دشمن و زمینه ی اجرای عملیات های سرنوشت ساز در آینده فراهم گردید، و از طرفی تلاش دشمن در سه حمله در مناطق مختلف به شکست انجامید که به همین علت این کتاب ضربه های پی در پی نام گرفته است.

تاریخ دفاع مقدس ملت ایران در برابر تهاجمات بی امان رژیم بعثی و حمایت های بی دریغ استکبار جهانی و در راس آن آمریکای جهان خوار مشحون از دلیری، مقاومت و ایثار مردم رزمنده ای است که ندای رهبر خویش را لبیک گفتند و دست متجاوز را از کیان اسلامی قطع کردند. سالیان آغازین جنگ تحمیلی و به ویژه سال 1360 بنا به دلایل ویژه و اوضاع داخلی کشورمان از اهمیت درخور توجهی برخوردار است. از این رو که اختلاف و ستیز نیروهای جناح لیبرال با نیروهای انقلابی و مکتبی به اوج خود رسید و اوضاع داخل مملکت متشنج شد. با این حال رزمندگان اسلام همچنان به مقاومت خویش در مقابل رژیم بعثی ادامه دادند.

در آغاز سال 1360 درگیری های شدیدی در جنوب و غرب ایران بین نیروهای متجاوز و رزمندگان اسلام در گرفت. در اردیبهشت این سال با حملات بی امان نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران چندین تپه ی استراتژیک در غرب کشور از دست متجاوز آزاد گردید و درگیری های شدیدی در سراسر نوار مرزی غرب ایران در گرفت و بدین ترتیب ضربات سنگین بر نیروهای دشمن وارد آمد.

کتاب
نویسنده/ نویسندگان سعید پورداراب
ناشر مرکز اسناد انقلاب اسلامی
چاپخانه مرکز اسناد انقلاب اسلامی
شابک 978-964-419-288-3

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمي شود!

رتبه: بد خوب

کد را در کادر زير وارد کنيد:

پر فروش ترین ها
بیشترین بازدید
آخرین محصولات
ویژه ها