کتاب ایران سرزمین ائمه اثر جیمز باست با ترجمه نوید فاضل بخششی شرح مسافرت و اقامت 1871-1885م نویسنده است که توسط نشر به نشر به چاپ رسیده است.

این اثر ترجمه یکی از سفرنامه‌های سیاحان خارجی درباره ایران است که توسط «جیمز باست» میسیونر هیئت پرسبیتری در سال 1884 نوشته شده و نوید فاضل آن را ترجمه کرده است.

کتاب «ایران سرزمین ائمه» در شانزده فصل شامل شرح مسافرت و اقامت جیمز باست در ایران است. وی در این کتاب اوضاع اجتماعی و حال و هوای حاکم بر شهر‌ها و روستا‌های ایران، نحوه برخورد خود با حاکمان و مردم معمولی در مناطق مختلف ایران و نیز قحطی رخ داده در آن ایام را روایت کرده است.
«جیمز باست» در کتاب «ایران سرزمین ائمه»، اوضاع اجتماعی و حال‌ و هوای حاکم بر شهرها و روستاهای ایران و نیز قحطی رخ داده در آن ایام را روایت کرده است.
باست علاوه بر گزارش اداری، نظامی و مالی، اطلاعات مهم و ارزشمندی را از جغرافیای شهرها و مسیرهایی که خود از آنها عبور کرده است، ارائه می‌‌دهد.
همچنین تصویری از حرم مطهر امام رضا(ع) و توضیحاتی از این مکان مقدس می آورد که نظیرش تاکنون در هیچ یک از سفرنامه های سیاحان خارجی که ترجمه شده اند، مشاهده نشده است.
 
کتاب
سال نشر 1398
قطع رقعی
تعداد صفحات 352 صفحه
نوع جلد شومیز
نویسنده/ نویسندگان جیمز باست
مترجم نوید فاضل بخششی
شابک 9789640228500
موضوع سفرنامه

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمي شود!

رتبه: بد خوب

کد را در کادر زير وارد کنيد:

پر فروش ترین ها
بیشترین بازدید
آخرین محصولات
ویژه ها