ويژه

پیش گفتار

دعا، راز و نیاز نیازمند با حضرت بی نیاز، و مناجات عاشقانه تهی دست با خدای بی انباز، و سخن گفتن عبد با زبان آشکار و نهان، با مولای سبب ساز، و نهایتاً درخواست فقیری ضعیف از توانمندی غنی است.

دعا، درخواست خیر دنیا و آخرت از منبع کمالات، و چشمه فیوضات، و جامع اسماء و صفات است. دعا، نالة پرسوز عاشق به پیشگا معشوق، و اظهار حاجت به درگاه محبوب و امید به یافتن مطلوب و زمینه ساز رسیدن به مقصود است. دعا، سوال مسکین از مالک وجود، و گدایی مستکین از عالم غیب و شهود، و اعلام نیاز ناتوان به تواناست.

دعا، عملی الهی، تکلیفی اسلامی، عبادتی کم نظیر، حقیقتی بی قرین، دوست همه ایام به ویژه زمان گرفتاری، یار و مددکار روزگار تنهایی، پشتیبان انسان به هنگام بی نوایی و منبع حقایق و برکات الهی است.

از پیامبر بزرگوار، و رسول با کرامت اسلام، و امامان معصوم و صدیقه کبری فاطمه زهرا (ع) دعاهائی در چهارچوب زیباترین مضامین و برترین مفاهیم همراه با جاذبیت و نورانیت و صورت و سیرتی عرشی صادر شده که خوشبختانه علمای بزرگ شیعه و دانشمندان با کرامت مدرسه اهل بیت، زمان به زمان آنها را در کتاب هایی ویژه به نام کتاب دعا گرد آورده اند که هر یک از ان کتاب ها که در زمینه دعا تدوین شده حاوی عالی ترین مسایل اعتقادی، خانوادگی، اخلاقی، عملی، سیاسی، اجتماعی، خانوادگی، فردی و دنیایی و آخرتی است و در زمان خاص خود و اوقات ویژه دعا به ویژه در روزها و شب های متبرک و مخصوصا هنگام سحر راهنمای اهل حال به سوی حق و دلیل گم گشتگان به جانب هدایت، و براورنده حاجات نیازمندان و شفای درد دردمندان است.

1- هنگامی که نوبت نورافشانی و بیان حقایق و تربیت نفوس به عالم فرزانه، محدث خلص، عابد با کرامت مرحوم حاج شیخ عباس قمی رسید، از کتاب های دعای پیش از خود و منابع حدیث کتابی به نام مفاتیح الجنان که الحق مفاتیح الجنان است فراهم ساخت که مناجاتیان را از دیگر کتابها بی نیاز نمود.

مفاتیح خانه به خانه، قریه به قریه، شهر به شهر، کشور به کشور را تسخیر کرد و چنانکه سزاوارش بود همه جا در کنار قرآن مجید قرار گرفت، و جلوه نمودن این کتاب به این صورت مایه از پاکی و درستی و خلوص مولفش گرفت.

2- مرحوم شیخ عباس بنا به روایت بزرگان علت تجلی کتابش را همه جا در کنار قرآن بر این پایه می دانست که پس از پایان تالیفش، ثوابش را به روح با عظمت ریشه ارزش ها، و آیینه صفات انبیا حضرت صدیقه کبری هدیه نموده است.

3- فرزند بزرگوار آن مرحوم حضرت حجه الاسلام حاج شیخ محسن محدث زاده به این جانب فرمود: پدرم همه این کتاب را با وضو نوشت و همواره ظرفی آب در زمان تالیف این کتاب در کنارش بود تا در صورت لزوم تجدید وضو نماید.

4- مفاتیح سفره معنوی گسترده ای است که هر نوع رزق و روزی عرشی و آسمانی در آن قرار دارد، هر نیازمندی می تواند به اندازه نیاز جان و قلبش از آن بهره مند شود.

 

کتاب
قطع پالتویی
ابعاد 5/19 * 5/9 سانتیمتر
تعداد صفحات 1228 صفحه
خطاط حروف چینی رایانه ای ( براساس خط استاد نیریزی)
نویسنده/ نویسندگان عباس قمی
مترجم حسین انصاریان
ناشر مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران
نوبت چاپ سوم 1394
چاپخانه رواق روشن مهر
شابک 978-600-6239-25-5
عنوان قراردادی مفاتیح الجنان، فارسی - عربی.
شماره کتابشناسی ملی 3634706
موضوع دعاها
سرشناسه قمی، عباس، 1254-1319.
وضعیت فهرست نویسی فیپا

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمي شود!

رتبه: بد خوب

کد را در کادر زير وارد کنيد:

پر فروش ترین ها
بیشترین بازدید
آخرین محصولات
ویژه ها