ويژه

گفتگوی نورانی

از آنجا که الفاظ قرآن بسیار بلیغ و دارای معنایی بی نهایت ژرف می باشند، شایسته است انسان در محاوات خود علاوه بر شعر و ضرب المثل از آیات نورانی قرآن نیز بهره مند شود تا هم کلام بلیغ تر و هم محفل از نورانیت کلام وحی بهره گیرد.

آنچه در این نوشتار آمده عبارت از آیات و یا قسمتی از آیاتی است که می تواند در محاورات کاربرد بیشتری داشته باشد که به همراه جایگاه استفاده از آن بیان شده است.

آیات انتخابی به ترتیب سوره های قرآن نوشته شده  در پایان به شکل موضوعی نیز فهرست نویسی شده است.

در ترجمه آیات سعی شده ترجمه سلیس و روانی انتخاب شودتا ضمن درک آسان ترجمه ارتباط آن با موضوع نیز بهتر درک شود. در این زمینه از ترجمه های آیه الله مکارم شیرازی، فولادوند و الهی قمشه ای استفاده گردیده است.

این نکته قابل تذکر می باشد که آیات انتخاب شده کل آیاتی نیست که در محاوره می توان از آن استفاده نمود بلکه این مجموعه نمونه ای است برای آشنائی با این روش که علاقمندان پس از آشنائی با این روش می توانند با رجوع به آیات نورانی قرآن شریف آیات نورانی قرآن شریف آیات دیگری را نیز برای گفتگو انتخاب نمایند. ویژگی خاص این اثر نسبت به سایر آثار مشابه ضمن تلاش جهت خلاصه نویسی و آشنائی دادن با روش استفاده از آیات در محاوره، بخش پایانی کتاب می باشد که آیات محاوره ای موضوع بندی شده تا خواننده عزیز بتواند موضوع مورد علاقه خود را در آیات به راحتی پیدا نماید.

 

کتاب
قطع رقعی
تعداد صفحات 256 صفحه
نویسنده/ نویسندگان علیرضا شاه فضل قمصری
ناشر جامعه القرآن الکریم
نوبت چاپ سوم / 1391
چاپخانه پاسدار اسلام
شابک 978-964-5823-64-9
شماره کتابشناسی ملی 1154190
سرشناسه شاه فضل قمصری، علیرضا، 1354
وضعیت فهرست نویسی فهرست نویسی توصیفی

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمي شود!

رتبه: بد خوب

کد را در کادر زير وارد کنيد:

پر فروش ترین ها
بیشترین بازدید
آخرین محصولات
ویژه ها