کتاب از نجوای سنت تا غوغای پاپ اثر محمود خوشنام با موضوع کندوکاوی در موسیقی معاصر ایران توسط نشر فرهنگ جاوید به چاپ رسیده است.

موسیقی در جامعۀ ایران بیش از هر نهاد فرهنگی دیگر شکننده بوده است. اختناق هزاروچهارصدساله و نگاه سنتی جامعه، موسیقی ما را بیش از هر هنر دیگری آسیب‌پذیر کرده است. مضافاً آن‌که رفتار و سلوک موسیقی‌دانان و گرایش بسیاری از آنان به ابتذال و صحنه‌آرایی مجالس عیش و عشرتِ بزرگان، به مرور اعتبار و منزلت اجتماعی‌شان را از میان برده و پیرهن عثمانی شده در دست سنّت‌گرایان برای تحقیر و سرکوب ایشان.
با این‌همه، در یکصد سال اخیر، موسیقی‌دانانی در ایران سربرآورده‌اند که نهایت کوشش خود را در بازگرداندن اعتبار فرهنگی و اجتماعی موسیقی به‌خرج داده‌اند و قدم‌های مؤثری برای نوسازی آن برداشته‌اند. از این‌رو، موسیقی نوآورانۀ سنتی امروز ایران پس از دگردیسی‌های چشمگیری که در فرم و محتوا داشته، افق درخشانی پیش روی ما گشوده است.
کتاب «از نجوای سنّت تا غوغای پاپ» تحلیلی است جامعه‌شناسانه از حیات اجتماعی و آثار موسیقی‌دانان ایران در یکصد سال اخیر. در واقع بازتاب ارزش‌های تازه‌ای است که به‌همّت آنان در آفرینش و اجرا، و در شاخه‌های مختلف موسیقی از سنتی گرفته تا پاپ، پدیدار گشته است.

کتاب
سال نشر 1397
قطع رقعی
تعداد صفحات 629 صفحه
نوع جلد شومیز
نویسنده/ نویسندگان محمود خوشنام
ناشر فرهنگ جاوید
شابک 978-600-8209-409
شماره کتابشناسی ملی 4544111
موضوع کندوکاوی در موسیقی معاصر ایران
سرشناسه خوشنام‌، محمود، 1314 -

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمي شود!

رتبه: بد خوب

کد را در کادر زير وارد کنيد:

پر فروش ترین ها
بیشترین بازدید
آخرین محصولات
ویژه ها