کتاب باور اثر جانی واتیمو با ترجمه كاوه حسين زاده راد در 128 صفحه توسط نشر روزگار نو روانه بازار کتاب شده است.

این اثر یک رساله عمیقاً فلسفی است که در قالب تجربه شخصی واتیمو نوشته شده و او در آن به شرح و توصیف دوره بازگشت خود به جوار ایمان مسیحی پرداخته است. او در این کتاب از کشف بزرگ خود این‌گونه پرده برمی‌دارد که سنت مسیحی نه تنها بخشی از تاریخ متافیزیک غربی نیست، بلکه آشکارکننده یک گسست عمیق در آن است و یک «اعلان» تاریخی بر مرگ متافیزیک و آرزوهای متافیزیکی است.

جانی واتیمو به عنوان یک فیلسوف پست مدرن هرمنوتیکی و شارح فردریک نیچه و مارتین هایدگر، بیشتر به واسطه آثاری در تبارشناسی «نیهیلیسم»، بهره‌گیری از مفهوم هایدگریِ «تاریخِ وجود» و توسعه مفهوم «تاریخِ انتقال فرهنگی متون»، توضیح مفهوم «جامعه شفاف» و دفاع از ایده تفکر کم بنیه  شناخته می‌شود.

واتیمو از اندیشمندان مطرح در حوزه بازگشت دین است، اما همان‌گونه که گادامر در جایی گفته است، واضح است که بازگشتی که مورد نظر چنین اندیشمندانی است نمی‌تواند به معنای بازگشت به متافیزیک یا هر قسمی از آموزه‌های کلیسایی باشد. اغلب اندیشمندان معاصر در این امر با نیچه موافق‌اند که دیگر برداشت متافیزیکی از خدا غیر قابل باور است. متفکرانی مانند کیرکگارد، داستایوفسکی، هایدگر و نیچه معتقداند که فقدان خدای متافیزیکی‌ای که اساس وجود و مبنای فهم تمامی چیزها است، حتا باور به عدم وجود خدایی که به وجود آورنده آسمان‌ها و زمین است نه تنها به خودی خود فاجعه محسوب نمی‌شود، بلکه از دید ایشان غیبت اینچنین خدایی راه را برای درک آفرینش و مواجهه‌ی ما با امر الهی و قدسی می‌گشاید.

کتاب «باور؛ الهیاتی برای نیمه مومنان» در سال ۱۹۹۶ توسط جانی واتیمو نگاشته شده و پیش از این به زبان فارسی ترجمه نشده است. مقدمه‌های تفصیلی لوکا دلسانتو مترجم انگلیسی اثر و کاوه حسین زاده مترجم فارسی، می‌تواند به خواننده‌ی فارسی زبان کمک شایانی در جهت فهم مطالب بعضاً غامض و پیچیده‌ی این کتاب مطرح ارائه کند.

کتاب
سال نشر 1398
قطع پالتویی
تعداد صفحات 128 صفحه
نوع جلد شومیز
نویسنده/ نویسندگان جانی واتیمو
مترجم كاوه حسين زاده راد
ناشر نشر پگاه روزگار نو
شابک 9786229516638
موضوع الهیاتی برای نیمه مومنان

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمي شود!

رتبه: بد خوب

کد را در کادر زير وارد کنيد:

پر فروش ترین ها
بیشترین بازدید
آخرین محصولات
ویژه ها