کتاب در تعقیب ستارگان اثر استفانو كاربونی با ترجمه امير همايوني و موضوع نقش صورت هاي فلكي بر روي آثار هنري دوره اسلامي توسط انتشارات گابه روانه بازار شده است.

همانطور که از زیر عنوان این کتاب “نقش صورت های فلکی بر آثار دوره اسلامی” بر می آید، موضوع اصلی این کتاب بررسی نقوش موجود بر آثار تولید شده در سده های میانه در سرزمینهای تحت سیطره ی اسلام می باشد. این کتاب در حقیقت مجموعه ای متشکل از اشیاء موجود در موزه ی متروپولیتن نیویورک است که یکی از معتبرترین موزه های جهان به شمار می آید و نویسنده ی آن به مدت ۱۴ سال موزه دار بخش هنرهای اسلامی بوده است و از کارشناسان خبره در این زمینه می باشد.

نویسنده از دیدگاه هنری با اشراف کامل به توصیف اشیاء پرداخته و به خواننده اطلاعاتی در رابطه با کاربری شیء در جهان اسلام داده است و سپس به صورت تک تک بر روی هر یک از آنها به تعقیب یکی از صورتهای فلکی دوازده گانه پرداخته و در رابطه با باورهای عامیانه و طالع بینانه در مورد آن به تفصیل صحبت کرده است. بدین معنی که در گذشته چه ویژگیهایی برای انواع اجرام آسمانی و نقش آنها در سرنوشت و خلق و خوی متولدین تحت آنها در نظر گرفته می شده است. در انتهای توضیحات مربوط به هر یک از اشیاء، نقل قولهایی از کتاب “الموالید” ابومعشر بلخی آورده که با فونتی متفاوت چاپ شده اند. ابومعشر از بزرگترین طالع بینان عصر خود بوده و در اروپا هم به واسطه ی ترجمه های متعدد کتابش بسیار شناخته شده است.

این کتاب برای کسانی که به دنبال کتابهایی در رابطه با هنر دوره اسلامی، تاریخ هنر، موزه داری، تاریخ، باستانشناسی، مرمت آثار، ستاره شناسی و طالع بینی علاقمند هستند قابل توصیه است. علاوه بر این به خاطر دارا بودن تصاویر رنگی و چاپ نفیس می تواند به عنوان هدیه نیز پیشنهاد گردد.

کتاب
سال نشر 1397
قطع خشتی
تعداد صفحات 104 صفحه
نویسنده/ نویسندگان استفانو كاربونی
مترجم امير همايوني
ناشر نشر گابه
شابک 5-0557-00-622-978
سایر توضیحات رنگی و تمام گلاسه
موضوع نقش صورت هاي فلكي بر روي آثار هنري دوره اسلامي

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمي شود!

رتبه: بد خوب

کد را در کادر زير وارد کنيد:

پر فروش ترین ها
بیشترین بازدید
آخرین محصولات
ویژه ها