کتاب کج رفتاری اثر ریچارد تیلر نشر هورمزد با ترجمه عليرضا فندرسكي ، صديقه مؤمن در 524 صفحه چاپ شده است.

کتاب کج رفتاری کوشیده است در مرز مشترک اقتصاد، روانشناسی و علوم تجربی قرار بگیرد.

تیلر در این کتاب با به کارگیری حکای تها و داستان های جذاب و سرگرم کننده همچون قیمت پارو در روز برفی، خرید بلیت بسکتبال، مسابقهٔ تلویزیونی، بیمهٔ بازنشستگی و …به تشریح شکل گیری علم اقتصاد رفتاری می پردازد.
او به تحلیل رفتار انسان های اقتصادی ( Econs ) که موجوداتی خیالی با رفتارهای کاماً عقلانی هستند و انسان های عادی که همیشه عقلانی نیستند می پردازد و ثابت می کند که انسان های عادی کج رفتاری می کنند. رفتار آنها تحت تأثیر جنبه های احساسی و هیجانی قرار دارد و نباید نقش محدودیت های ذهنی و خطاهای شناختی و کنترل عواطف آنها را نادیده گرفت .

درحقیقت، تیلر اعتقاد دارد انسان ها بازیگران اصلی حوزهٔ اقتصاد هستند .در این کتاب، ریچارد به این امر می پردازد که مد لهای اقتصاد براساس شخصیت پردازی دقی قتر از رفتار انسان های عادی، قابل تغییر است و اقتصاد رفتاری، اقتصادی هیجا نانگیزتر و لذت بخ شتر از اقتصاد متعارف است .


ریچارد تیلر؛ استاد برجسته علوم اقتصاد رفتاری
استاد برجستهٔ علوم اقتصاد رفتاری در دانشکدهٔ کسب وکار دانشگاه شیکاگو است .او مفتخر به دریافت جایزهٔ نوبل اقتصاد در سال ۲۰۱۷ در شهر استکهلم سوئد شده است.
استاد تیلر حدود ۲۵ سال از عمر خود را در ادارهٔ ملی تحقیقات اقتصاد به مطالعه و تحقیق درزمینهٔ علوم اقتصاد رفتاری پرداخته و بی تردید یکی از تأثیرگذارترین اشخاص در علم اقتصاد رفتاری است.

کتاب
سال نشر 1398
قطع رقعی
تعداد صفحات 524 صفحه
نویسنده/ نویسندگان ريچارد تيلر
مترجم عليرضا فندرسكي ، صديقه مؤمن
ناشر نشر هورمزد
شابک 9786226010740

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمي شود!

رتبه: بد خوب

کد را در کادر زير وارد کنيد:

پر فروش ترین ها
بیشترین بازدید
آخرین محصولات
ویژه ها