کتاب کسب و کار اینستاگرامی - راه هاي كسب درآمد و شناخت جريان هاي پول ساز در اينستاگرام اثر میثم فردوس توسط نشر هورمزد چاپ شده است.

فعال‌بودن در‌ اینستاگرام راهی ساده و بی‌دردسر برای به‌اشتراک‌گذاشتن تجربیات و لحظه‌های خوب زندگی با دیگران است؛ ‌اما همین شبکۀ اجتماعی بی‌دردسر راه کسب درآمدِ افراد زیادی شده است؛ برای مثال، افرادی که در زمینه مُد فعالیت می‌کنند، به‌خوبی یاد گرفته‌اند چگونه لایک‌های ‌اینستاگرامی ‌خود را به ثروت تبدیل کنند. در ادامه، به برخی کاربران معمولی ‌اینستاگرام نگاهی می‌اندازیم ‌که درآمدهای نجومی ‌کسب می‌کنند.
همان‌طور که می‌دانید به‌تازگی تب ‌اینفلوئنسرها و ‌اینفلوئنسر ‌مارکتینگ در شبکه‌های اجتماعی داغ شده است و در ‌این حیطه، پول‌های هنگفتی جا‌به‌جا می‌شود. در ‌این بخش، به تحلیل این موضوع می‌پردازم که ‌اینفلوئنسرها چه کسانی هستند و در چه دسته‌بندی‌هایی جای می‌گیرند.
برخی افراد جامعه به‌واسطۀ دنیای سینما، موسیقی، تلویزیون، فوتبال و… افرادی شناخته‌شده هستند و طرفداران فراوانی دارند. ‌این دسته ‌اینفلوئنسرها از لحاظ بحث مالی جزء گران‌قیمت‌ترین ‌اینفلوئنسرها هستند؛ زیرا تأثیر‌گذاری وسیعی در جامعه دارند و می‌توانند پشتوانۀ یک برند باشند.

یکی از مهم‌ ترین سؤالاتی که معمولاً دربارۀ تعداد پست‌ها در روز یا هفته مطرح می‌شود ‌این است: طبق الگوریتم‌های رتبه‌‌بندی پست‌ها در ‌اینستاگرام، آیا ارسال پست‌های انبوه در یک روز یا هفته در بیشتر یا کمتر دیده‌شدن آن‌ها تأثیر دارد یا خیر؟
در جواب‌این سؤال باید بگویم:
در حقیقت، در مرحلۀ اول، تعداد پست‌ها هیچ تأثیری در بیشتر یا کمتر دیده‌شدن آن‌ها در‌ اینستاگرام ندارند. طبق آخرین الگوریتم ‌اینستاگرام، این اپلیکشن هریک از پست‌ها را به صورت جداگانه رتبه‌‌بندی می‌کند و ‌اگر شما چند روز یک بار پستی منتشر کنید یا حتی چندین پست را در یک روز منتشر ‌کنید، این امر هیچ تأثیری در رتبه‌‌بندی پست‌های شما در صفحۀ اصلی اینستاگرام نخواهد داشت؛ ولی نکته‌ای مهم وجود دارد: در همین الگوریتم رتبه‌‌بندی پست‌ها، likelihood یکی از مهم‌ترین فاکتورهاست.
‌طبق این فاکتور بررسی می‌شود که هر کاربر چند‌ درصدِ پست‌های شما را لایک کرده یا با آن‌ها تعامل داشته است. طبق همین فاکتور، اگر در طول روز پست‌های زیادی منتشر کنید، اما همۀ آن‌ها کیفیت کافی نداشته باشند و تعامل خوبی با دنبال‌کنندگان برقرار نکنند، به‌مرور زمان رتبۀ خود را در اینستاگرام از دست می‌دهند.

کتاب
سال نشر 1398
قطع رقعی
تعداد صفحات 152 صفحه
نوع جلد شومیز
نویسنده/ نویسندگان میثم فردوس
ناشر نشر هورمزد
شابک 9786226010283
موضوع راه هاي كسب درآمد و شناخت جريان هاي پول ساز در اينستاگرام

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمي شود!

رتبه: بد خوب

کد را در کادر زير وارد کنيد:

پر فروش ترین ها
بیشترین بازدید
آخرین محصولات
ویژه ها