کتاب گفتارهایی در تاریخ و فرهنگ

نویسنده کتاب : دکتر سید فتح اله مجتبائی

کد محصول: ادبیات

موجودی: تموم کردیم اما میاریمش

قیمت: 185,000تومان

کتاب گفتارهایی در تاریخ و فرهنگ شامل مجموعه مقالات دكتر سيد فتح الله مجتبائي به کوشش میترا حسنی حاوی 32 مقاله است که نشر مركز دايرة المعارف بزرگ اسلامي آن را منتشر کرده است.

تأمل در ساحتهای فکری گوناگون، از ایران تا شبه‌قارۀ هند، از هند تا غرب جهان اسلام، پرداختن به زندگی، اندیشه‌ها و آثار بزرگان این سرزمینها، توجه به کتابهای پرارج و جریانات دوران‌ساز تاریخی و فرهنگی، معرفی شماری از شهرهای بزرگی که در آنها حیات فکری و فرهنگی اسلامی با تاریخ و تمدن کهن هندی در‌آمیخته است، موضوعاتی است که در قالب مداخل مشخص دایره‌المعارفی و به طریق اختصار، به قلم دکتر سید ‌فتح‌اللّه مجتبائی نگارش یافته است. دکتر مجتبائی از ابتدای تأسیس مرکز دایره‌المعارف بزرگ اسلامی در سال 1363 با این مرکز همکاری مداوم داشته و در دوره‌هایی مدیریت بخشهای ادبیات، عرفان و تاریخ ادیان را برعهده داشته است.

مجموعۀ پیش رو گزیده‌ای از مقالات دکتر مجتبائی است که در طی بیش از سه دهه فعالیت ایشان در حوزۀ دانشنامه‌نگاری در مرکز دایره‌المعارف بزرگ اسلامی گردآوری شده است. پیش از این دو مجموعه دیگر از مقالات استاد به نامهای بنگاله در قند پارسی (1392ش) و قال و مقال عالمی (1395ش) توسط انتشارات سخن به چاپ رسیده‌ است که هر دو به فرا‌خور موضوع، شماری از مقالات منتشر شدۀ ایشان در دایره‌المعارف بزرگ اسلامی را نیز در بر‌دارند. در این مجموعه، مقالات دیگر، و چند مقاله از مقالات آن دو مجموعه انتخاب شده و با اعمال برخی اصلاحات در آنها، از جمله تکمیل برخی ارجاعات و منابع، و بازبینی و تغییر در شیوۀ ارجاعات برای انتشار به صورت جداگانه و مستقل از مجلدات مختلف دائرة‌المعارف بزرگ اسلامی برای استفادۀ دانش‌پژوهان آماده شده‌اند.

کتاب
سال نشر 1398
قطع وزیری
تعداد صفحات 365 صفحه
نوع جلد سخت
نویسنده/ نویسندگان دكتر سيدفتح الله مجتبائي
ناشر نشر مركز دايرة المعارف بزرگ اسلامي
شابک 9786006326986
موضوع مجموعه مقالات دكتر سيدفتح الله مجتبائي

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمي شود!

رتبه: بد خوب

کد را در کادر زير وارد کنيد:

پر فروش ترین ها
بیشترین بازدید
آخرین محصولات
ویژه ها