کتاب تاریخ انحطاط مجلس فصلي از انقلاب مشروطيت ايران اثر احمد مجدالاسلام كرمانی توسط نشر آشیان منتشر شده است.

در ابتداى كتاب نويسنده از موقعيت اجتماعى و سياسى خود ياد مى‌كند و يادآور مى‌شود، از آن جا كه مسلك وى در روزنامه‌نگارى هميشه صلح‌طلبى و ميانه‌روى بوده و به تشنيع و آزار كسى نپرداخته و در عين حال به افشاى ستم ظالمان پرداخته، از جانب برخى افراد كه بر ضد او بودند، مورد بى‌مهرى قرار گرفته است. وى همچنين يادآور مى‌شود كه اگر معاصران وى نيز به شيوه وى رفتار مى‌كردند، گرفتار حوادث غير مترقبه نمى‌شدند و مملكت را به باد نمى‌دادند.
در ادامه به واقعه مجلس و خطرى كه از ناحيه وقايع پيش آمده، وى را مجبور به تغيير منزل نموده، اشاره مى‌كند و سپس به واقعه به توپ بستن منزل ظهيرالدوله در عصر سه شنبه 23 جمادى‌الاولى سال 1326ق. و موضوعات ديگر پرداخته است.
در فصل نخست به فلسفه تاريخى و بررسى اسباب انحطاط مجلس پرداخته شده است.
عناوينى كه در اين فصل به چشم مى‌خورد به شرح زير است:
خواسته‌هاى مردم، عنوان مشروطيت، دست‌اندازى عثمانى‌ها، نفوذ آلمان در ايران، انتخاب وكيل، مذاكرات مجلس، عزل احتشام‌السلطنه، زنجير عدل محمدعلى‌شاه، فروش القاب و مناصب، فروش خالصجات، انحصار تنباكو، امتياز تنباكو، كمپانى رژى، حكومت فرمانفرما، حكومت امين‌الدوله، مدارس جديد، عزل امين‌الدوله، مسافرات شاه به فرنگ، قتل بابيه، تبعيد آزاديخواهان، قواى سه گانه مملكت، اقسام حكومت، مشروطيت ايران و....

کتاب
سال نشر 1397
قطع رقعی
تعداد صفحات 384 صفحه
نوع جلد شومیز
نویسنده/ نویسندگان احمد مجدالاسلام كرمانی
ناشر اشیان
شابک 9786007293393
موضوع فصلي از انقلاب مشروطيت ايران

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمي شود!

رتبه: بد خوب

کد را در کادر زير وارد کنيد:

پر فروش ترین ها
بیشترین بازدید
آخرین محصولات
ویژه ها