کتاب تاریخ معاصر ایران اثر موسی حقانی و موسی نجفی با موضوع بررسی تاریخ معاصر ایران توسط نشر آرما منتشر شده است.

کتاب« تاریخ معاصر ایران» در مقایسه با دیگر کتب تاریخ معاصر، با زبانی روان و موجز، نقاط تاریخی مهم عصر صفوی تا به امروز را روایت می کند. از دیگر امتیازات «تاریخ معاصر ایران» که آن را از دیگر آثار تاریخی متمایز می کند، این که مولفین فرازها و حکایت های مهم تاریخی را در قالب میان بخش هایی همچون «برگ زرین»، «عبرت و طنز تاریخی»، «بیشتر بدانید»، «برگی از تاریخ» به مخاطب یاد آوری می کنند.
موسی نجفی و موسی حقانی تاریخ معاصر ایران را از لحاظ زمانی کمی گسترده تر از دویست یا سیصد سال اخیر می بینند و برای بررسی تاریخ معاصر ایران به دورۀ صفویه به بعد رجوع می کنند. همین نگاه در مرور مختصر تاریخ در کتاب «تاریخ معاصر ایران » حاکم بوده است. بنابراین در کتاب «تاریخ معاصر ایران » مخاطب تاریخ را از زمان صفویه تا به امروز مرور می کند.

این کتاب به وقایع و رویدادهای پنج قرن اخیر ایران از صفویه تا انقلاب اسلامی می پردازد. در خلال این رصد تاریخی تلاش نویسندگان بر آن است که تاریخ نقلی و تاریخ تحلیلی را با افق تاریخ فکر و اندیشه توامان نگاه کنند.
در قسمتی از مقدمه این کتاب آمده است: «سعی ما در نگارش این کتاب بر این نکته متمرکز بوده است که راهی هرچند کوتاه بر عمق تاریخ قرون اخیر ایران زده و مسائل را در این نقب فکری – تاریخی مورد بررسی قرار دهیم. مشکل بزرگ در فهم تاریخ ایران این است که تحلیلی کلی و نگاهی که بتواند نسبت ها و ارزش ها و شاخص ها را با هم بسنجد کمتر وجود دارد و این اثر سعی نموده مروری کلی بر این مهم داشته باشد.»
آوردن مطالب خلاصه شده در قالب جدول، بیان حکایت های نغز تاریخی در خلال مباحث از جمله مورادی است که بر جذابیت کتاب افزوده است.

کتاب
سال نشر 1396
قطع پالتویی
تعداد صفحات 372 صفحه
نوع جلد شومیز
نویسنده/ نویسندگان موسی فقیه حقانی و موسی نجفی
ناشر آرما
شابک 978-600-8679-54-7
موضوع تاریخ ایران

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمي شود!

رتبه: بد خوب

کد را در کادر زير وارد کنيد:

پر فروش ترین ها
بیشترین بازدید
آخرین محصولات
ویژه ها