کتاب روشنفکران جهان عرب اثر مسعود فکری و همکاران و نگارش: مریم صالحی به معرفی آرا و آثار یکصد چهره فرهنگی _ فکری معاصر جهان عرب می پردازد و توسط نشر ترجمان منتشر شده است. این کتاب  ۱۳۲۸ صفحه دارد.

مفهوم جهان عرب با همه چندلایگی آن، که گاهی ما را با یک کل غیرمتعین زمانی و مکانی مواجه می سازد، به جهت اشتراکات و قرابت های گوناگونی که با جامعه ایرانی دارد، همواره در اولویت پژوهش و مطالعه قرار داشته است. به ویژه که در دوران کنونی که هردو جامعه ایرانی و عربی، به دنبال تحول در بازخوانی میراث پیشین و بازتولید اندیشه های نوین و گاهی بومی در تاثیرپذیری از کاروان پرشتاب نوگرایی جهانی بوده اند. این ایده سودمند نیازمند سازوکارهایی است، از جمله جریان شناسی و شخصیت شناسی به عنوان شاخص های تاثیرگذار در شکل گیری جوامع علمی و فرهنگی.

در همین راستا موسسه فرهنگی ترجمان که از زمره فعالیت های آن بسترسازی برای یافتن مسئله های معرفتی و فرهنگی و اولویت بخشی به آن ها برای محققان و پژوهشگران است، با ایده ترسیم خطوط کلی و فراهم ساختن چشم اندازهای عمومی از جهان عرب اقدام به تهیه گزارشی از جریان ها و شخصیت های فرهنگی معاصر عرب نموده تا بتواند مجموعه های راهنماگونه را در اختیار علاقه مندان به پژوهش در حوزه جهان عرب قرار دهد، که کتاب پیش رو تحقق این ایده ارزشمند است.

کتاب
سال نشر ۹۷
قطع وزیری
تعداد صفحات ۱۳۲۸ صفحه
نوع جلد سخت
نویسنده/ نویسندگان پژوهش: دکتر مسعود فکری و همکاران / نگارش: مریم صالحی
ناشر نشر ترجمان
شابک 9786008091219
موضوع معرفی آرا و آثار یکصد چهره فرهنگی _ فکری معاصر جهان عرب

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمي شود!

رتبه: بد خوب

کد را در کادر زير وارد کنيد:

پر فروش ترین ها
بیشترین بازدید
آخرین محصولات
ویژه ها