در کتاب آموزش تکواندو پومسه قوانین و مقررات جدید دواری که فدراسیون جهت آموزش در اختیار داوران قرار داده است را، جهت آگاهی تمامی تکواندو کاران اعم از مبارزان و مربیان و حتی آن دسته از داوران که شاید قوانین را به طور کامل ملاحظه نکرده باشند را به صورت مدون و مفید در این کتاب آورده شده است.

از دیگر اهداف کتاب این است که سایر تکواندو کاران و همچنین دوستداران هنر رزمی تکواندو بدانند که تکواندو، صرفا مبارزه نیست بلکه شامل: فرم ها، دفاع شخصی، ضربات نمایشی، شکستن اجسام سخت و ... به صورت کاملا حرفه ای می باشد.

آشنایی با تکواندو

تکواندو، ورزش دفاعی رزمی است که تکواندو کار با آموزش کامل می تواند هنر دفاع کردن از خود را یاد بگیرد.

دفاع کردن انسان از خود در برابر حوادث و موجودات مزاحم و انسان های دیگر از زمان خلقت انسان بر روی کره زمین به وجود آمده است و ورزش دفاعی تکواندو هم ریشه در تاریخ کهن مردم کشور که دارد و تقریبا 2000 سال پیش به وجود آمده است که در طول دوران های مختلف تاریخی و فرهنگی دچار تغییراتی شده است. ولی لغت تکواندو از سال 1955 میلادی به این ورزش اطلاق شده و شناخته می شود.

تکواندو ورزش رزمی کشور کره می باشد. تمام فنون اعم از دفاع ها و ضربه های تکواندو مجزا از رشته های رزمی دیگر است که به صورت کاملا علمی آموزش داده می شود و هنرآموزان می بایست تمام فنون و اسامی آن ها را به طور کامل بیاموزند که شامل اسامی ضربات دست و پا و نقاط ضربه زننده و دفاع کننده بوده که تماماً به زبان کره ای می باشد.

کتاب
ابعاد 29 * 22 سانتیمتر
تعداد صفحات 180 صفحه
نویسنده/ نویسندگان محمد حسین ربانی، محسن افراد، محمد محسن ربانی
ناشر علم و حرکت
شابک 978-964-5547-46-0
سایر توضیحات مصور رنگی
شماره کتابشناسی ملی 1802596
موضوع تکواندو
سرشناسه ربانی، محمدحسین، 1360
وضعیت فهرست نویسی فیپا

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمي شود!

رتبه: بد خوب

کد را در کادر زير وارد کنيد:

پر فروش ترین ها
بیشترین بازدید
آخرین محصولات
ویژه ها