رمان در جستجوی زمان از دست رفته اثر مارسل پروست (دوره هفت جلدی)

ناشر: مرکز

نویسنده کتاب : مارسل پروست

کد محصول: رمان

موجودی: تموم کردیم اما میاریمش

قیمت: 1,350,000تومان

کتاب در جستجوی زمان از دست رفته که لقب طولانی ترین رمان تاریخ را به همراه دارد، یکی از بهترین رمان‌های کلاسیک تاریخ ادبیات جهان است. دلایل بسیاری را برای اهمیت این کتاب می توان بر شمرد از جمله نثر بی بدیل کتاب که برخی محققان ادبی استفاده او از واژگان فرانسوی را بی همتا دانستند. او سبکی جدید در نوشتار رمان در زبان فرانسه ایجاد کرد و تاثیری ماندگار بر ادبیات فرانسوی گذاشت. هر چند کمتر کسی است که این رمان را به تمامی، خوانده باشد.

مارک تواین در این مورد می‌گوید: «همه آرزو دارند آن را خوانده باشد، اما هیچ کس حوصله‌ خواندن آن را ندارد.» در ایران خوشبختانه مهدی سحابی ترجمه بی نظیری از این کتاب ارائه داده که می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. نشرمرکز همچنین خلاصه ای از این کتاب را چاپ کرده که خوانندگان می توانند، خلاصه آن را بخوانند.«در جستجوی زمان از دست رفته» به نوعی شرح احوال؛ اندیشه و زندگی مارسل پروست است و باید با مسرت و خوشحالی به اطلاعتان برسانم که به تازگی داریوش شایگان فیلسوف ایرانی کتابی در این زمینه نوشته است. شایگان در کتاب «فانوس جادویی زمان» به بررسی زندگی و آثار مارسل پروست با تاکید بر رمان «در جستجوی زمان از دست رفته» پرداخته است. وی مبنای ارجاعات فراوانش به مطالب این رمان را ترجمه‌ هفت‌جلدی آن به قلم مهدی سحابی اعلام کرده.
شایگان در مقدمه ۳۹ صفحه‌ای این کتاب هم می‌نویسد: «علاقه‌ی من به پروست به دوران تحصیلم در ژنو بازمی‌گردد؛ آن زمان ژان روسه، یکی از نمایندگان مکتب ژنو، کلاسی برگزار کرده بود پیرامون بررسی و تحلیل آثار پروست و من نیز در این کلاس‌ها حضور داشتم... اینچنین بود که درصدد مطالعه‌ آثار او برآمدم.» کتاب۴۸۰ صفحه‌ای «فانوس جادویی زمان» با عنوان فرعی «نگاهی به رمان در جستجوی زمان از دست رفته اثر مارسل پروست» در انتشارات فرهنگ معاصر منتشر شد.

- جلد اول: طرف خانه سوان - جلد دوم: در سایه دوشیزگان شکوفا - جلد سوم: طرف گرمانت 1 و 2 - جلد چهارم: سدوم و عموره - جلد پنجم: اسیر - جلد ششم: گریخته - جلد هفتم: زمان بازیافته

کتاب
تعداد جلد 7 جلدی
نویسنده/ نویسندگان مارسل پروست
مترجم مهدی سحابی
ناشر نشر مرکز
مناسب برای بزرگسالان
موضوع رمان خارجی

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمي شود!

رتبه: بد خوب

کد را در کادر زير وارد کنيد:

پر فروش ترین ها
بیشترین بازدید
آخرین محصولات
ویژه ها