کتاب بابا پول دار بابا بی پول اثر رابرت کیوساکی

ناشر: زرین

نویسنده کتاب : رابرت کیوساکی

کد محصول: کار و تجارت

موجودی: تموم کردیم اما میاریمش

قیمت: 150,000تومان

کتاب بابا پول دار بابا بی پول اثر رابرت کیوساکی سرمایه گذار و نویسنده آمریکاییست که توسط فاطمه امینی به زبان فارسی ترجمه شده است. این کتاب در سال 2001 میلادی در لیست ده کتاب پرفروش جهان قرار گرفت و نسخه های بسیاری از این کتاب تا کنون به فروش رفته است. در کتاب بابا پول دار بابا بی پول رابرت کیوساکی درباره نحوه زندگی انسان های پول دار و افراد بی پول صحبت می کند. و در نهایت پیام اصلی کتاب این است که : برای پول کار نکنید، بگذارید پول برایتان کار کند.

 

بخشی از کتاب:

من دو بابا داشتم، يكي دارا و ديگري ندار.

يكي بسيار درس خوانده و زيرك بود، مدرك دكترا داشت. باباي ديگر هرگز نتوانسته بود كلاس هشتم را هم به پايان برساند.

هردو مرد سختكوش و در كار و زندگي خود پيروز بودند.

درآمد هر دو نفر رضايت بخش بود، ولي يكي از آنان در زمينه هايي پيوسته مشكل داشت. باباي ديگر از ثروتمندترين مردان ايالت هاوايي شد.

اگر من يك بابا داشتم ناچار بودم تا اندرزهاي او را بپذيرم يا رد كنم . با داشتن دو بابا اين فرصت را يافتم تا ديدگاه هاي آنان را با هم بسنجم، ديدگاه يك مرد دارا و يك مرد نادار.

مشكل من در نوجواني اين بود كه مرد دارا هنوز به ثروت نرسيده بود و مرد نادار هم تنگدست نشده بود. هر دو مرد تازه پا به راه نهاده و با درآمد و خانواده خود سرگرم بودند. ولي ديدگاه آنان درباره پول متفاوت بود. براي مثال : از ديد يك بابا عشق به پول سرچشمه همه بدي ها و از ديد ديگري : بي پولي ريشه همه بدي ها.

دوگانگي در ديدگاه آنان، به ويژه هنگامي كه پاي پول به ميان مي آمد، آن چنان چشمگير بود كه مرا سخت كنجكاو و جستجوگر بار آورد.

يكي از دلايلي كه دارايان همواره داراتر و ناداران نادارتر مي شوند، اين است كه موضوع كاربرد پول را در خانه (نه در مدرسه) ياد مي گيرند. بسياري از ما از پدران و مادران خود درباره كاركرد پول چيز مي آموزيم، بنابراين يك پدر و مادر نادار از پول چه مي دانند كه به فرزند خود بياموزند؟ آنان به سادگي اندرز مي دهند كه: خوب درس بخوان و نمره هاي خوب بگير. در مدرسه از پول چيزي به ما نمي آموزند.

کتاب
تعداد جلد یک جلدی
قطع رقعی
تعداد صفحات 336 صفحه
نوع جلد شومیز
نویسنده/ نویسندگان رابرت کیوساکی
مترجم فاطمه امینی
ناشر زرین
مناسب برای تمامی گروه های سنی
موضوع کار و تجارت

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمي شود!

رتبه: بد خوب

کد را در کادر زير وارد کنيد:

پر فروش ترین ها
بیشترین بازدید
آخرین محصولات
ویژه ها