کتاب تفکر نقادانه برای کودکان اثر مل لیسستر و دنیس تیلور با ترجمه روح‌الله کریمی و فائزه رودی با موضوع رشد مهارت‌های فکرورزی در پیش‌دبستان و دبستان توسط نشر کرگدن منتشر شده است.

مواد فراهم شده در این کتاب با کمی انعطاف برای کودکان پیش دبستان و دبستان مناسب است. در این کتاب ده داستان اصلی که محرک تفکرند، تبیین هایی فصل به فصل از مهارت های کلیدی تفکر نقادانه در سطحی مناسب برای کودکان، مثال ها و عکس هایی جذاب و فعالیت هایی مرتبط با یادگیری تفکر نقادانه ارائه شده است.

عناصری که در این مجموعه درسی را تلفیقی و در عین حال مناسب برای ارتقاء سواد و مهارت های تفکر خلاقانه می کند. صفحات قابل تکثیر منابعی آماده برای تمرین همه ی این نکات کلیدی، یعنی مهارت های برنامه درسی تلفیقی، در کلاس درس اند.

هرفصل به شما کمک می کند جنبه ای از تفکر نقادانه را برای دانش آموزان خود تبیین کنید. بعد از تبیین، داستانی را که در ادامه می آید و این جنبه را بررسی می کند بخوانید. با واژه های مشکل به روش معمول خود کنار بیایید. حال به سراغ فعالیت های یادگیری مربوط بروید. برای این کار، گامی را طراحی کنید که با شما و کلاس شما تناسب داشته باشد. چه داستان ها و چه فعالیت ها باید تفکر کودکان کلاس شما را به نحوی تنظیم کنند که علاقه آن ها برانگیخته شود و به شکل هم زمان مهارت های نقادانه و خلاقانه شان گسترش یابد.

در پایان فصل ده کودکان خواهند فهمید نقاد بودن به چه معناست و یاد می گیرند چگونه نقاد باشند. انان همچنین با تامل فلسفی و اخلاقی آشنا می شوند. امید آن می رود که آنان متفکرانی ژرف تر، روشن تر و خلاق تر شده باشند.

کتاب
سال نشر 1397
قطع وزیری
تعداد صفحات ۲۳۲ صفحه
نوع جلد شومیز
نویسنده/ نویسندگان مل لیسستر و دنیس تیلور
مترجم روح‌الله کریمی و فائزه رودی
ناشر نشر کرگدن
نوبت چاپ چاپ اول
شابک 9786009996155
موضوع رشد مهارت‌ های فکرورزی در پیش‌ دبستان و دبستان

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمي شود!

رتبه: بد خوب

کد را در کادر زير وارد کنيد:

پر فروش ترین ها
بیشترین بازدید
آخرین محصولات
ویژه ها