کتاب تست مامان اثر راب فیتزپاتریک با موضوع چطور با مشتريان خود صحبت كنيد و با وجود دروغي كه به شما مي گويند، بفهميد... ؟  و ترجمه روان و محاوره ای طاهره اسلامجو توسط نشر بانژ منتشر شده است.
 
کتاب تست مامان (The Mom Test) به شما یاد می‌دهد که چطور یک گفت‌و‌گو را ایجاد کنید و از آن اطلاعات مورد نظر خود را بدون اینکه از هدف اصلی گفت‌و‌گو فاصله بگیرید، بیرون بکشید.
درس گرفتن از مشتری را می‌توان به کاوش باستان‌شناسان برای پیدا کردن گنج‌های باستان شناسان تشبیه کرد. باستان شناسان هر چه بیشتر کند و کاو در خاک می‌کنند یک قدم به گنج‌ها نزدیک می‌شوند ولی باید در این راه بسیار احتیاط کنند زیرا در صورتی‌که از ابزار ناکارآمد استفاده کنند ممکن است آسیب‌های جبران‌ناپذیری را به گنج‌هایی که در آن زیر به انتظار ما هستند برسانند.
بر اساس تجربۀ راب فیتز پاتریک (Rob Fitzpatrick) افراد زیادی در کسب و کار به جای احتیاط کردن، بوسیلۀ دینامیت و لودر اقدام به کند و کاو کرده‌اند. آنها از سؤالات پیش و پا افتاده‌ای مثل: «به نظر شما این ایده خوب است؟» به عنوان ابزار کاوش مخرب استفاده می‌کنند و گنج‌های آن زیر را تکه تکه می‌کنند.
اما چیزی که باید به دنبال آن باشیم، دستیابی به قلۀ موفقیت در کسب و کار است. 
این کتاب به صورت کاملاً عملی تدوین شده تا شما بتوانید بهترین صیاد پاسخ‌ها از سمت مشتریان خود باشید.
 
علاوه بر این با مطالعۀ این کتاب متوجه می‌شوید، کجای کارتان را اشتباه رفته‌اید و می‌توانید این اشتباهات را تصحیح کنید.
در واقع کتاب تست مامان گنجینه‌ای است شامل سؤالاتی مثل: از کجا مشتری‌های مدنظرتان را جهت طح سؤال پیدا کنیم؟ در جلسۀ طرح سؤال چگونه رفتار کنیم؟ و …
 
در این کتاب به شما گفته نمی‌شود که چگونه شرکت خود را بزرگ کنید، زیرا این امر فقط وظیفۀ شماست. ولی خواهید آموخت، چگونه پاسخ‌های طلایی را از دهان مشتریان بیرون بکشید و بر اساس این پاسخ‌ها به ایده‌آل‌ترین نتایج برسید. ورشکستگی و شکست یک استارت‌آپ بدترین کابوس یک کارآفرین است که می‌توانید جلوی ان را بگیرید.
تمرکز اصلی در این کتاب بر روی روش‌های سؤال کردن از مشتری‌ها است. همۀ صاحب‌نظران به اتفاق بر روی اهمیت سؤال کردن و اهمیت به نظرهای مشتریان توافق دارند، بنابراین لازم نیست ما بر روی اهمیت این موضوع بحث کنیم.
اما این که چگونه با مشتری بحث و گفتگو کنیم، هدف اصلی ما است.
 
این کتاب چند فصل دارد؟
محتوای این کتاب در ۹ فصل به طور خلاصه، ساده و مفید بیان شده است.
 
فصل 1: تست مامان
فصل 2: اجتناب از اطلاعات بد
فصل 3: پرسیدن سؤال‌های مهم
فصل 4: ساده کردن موضوعات
فصل 5: تعهد و پیشرفت
فصل 6: پیدا کردن مشتری
فصل 7: چگونگی انتخاب مشتری‌ها
فصل 8: پیشبرد و برنامه‌ریزی کار
فصل 9: جمع‌بندی و راهنمایی
 
در قسمتی از پشت جلد تست مامان آمده است:
صحبت با مشتری یکی از مهارت های اساسی برای توسعه‌ی مشتری و لین استارتاپ هست. همه‌مون می دونیم که باید با مشتری صحبت کنیم ولی انگار هیچ کس حاضر نیست اعتراف کنه که صحبت با مشتری کارِ سختیه که به راحتی می شه اشتباه انجامش داد.
این کتاب قراره بهتون نشون بده که چطور می تونین این کار رو بهتر انجام بدین و کجای کار ممکنه اشتباه کنین. این کتاب یه راهنمایِ سریع و کاربردیه که جلوی اتلافِ وقت و پول و حتی سکته‌ی قلبی ناشی از شکست رو می گیره!
کتاب
سال نشر 1397
قطع رقعی
تعداد صفحات 194 صفحه
نوع جلد شومیز
نویسنده/ نویسندگان راب فیتزپاتریک
مترجم طاهره اسلامجو
ناشر بانژ
موضوع چطور با مشتريان خود صحبت كنيد و با وجود دروغي كه به شما مي گويند، بفهميد... ؟

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمي شود!

رتبه: بد خوب

کد را در کادر زير وارد کنيد:

پر فروش ترین ها
بیشترین بازدید
آخرین محصولات
ویژه ها