کتاب درآمدی بر متافلسفه اثر سورن اورگارد، پل گیلبرت، استیون بروود با ترجمه مهدی رعنائی توسط نشر ترجمان به چاپ رسیده است.

اگر از یک دانشجوی فلسفه بپرسید «فلسفه به چه دردی می خورد؟»، در مخمصه بزرگی می افتد و نهایتاً، پس از کلی دست و پازدن، پاسخ شسته رفته ای به شما نخواهد داد. او با این کوشش، ناخودآگاه، وارد قلمروِ دیگری می شود که «متافلسفه» نام دارد، حوزه جدیدی که در آن نه به جهان و انسان، بلکه باید به خودِ فلسفه فکر کند.

کتاب درآمدی بر متافلسفه قرار است به خودِ فلسفه بیندیشد و خواننده را به پاسخ چنین پرسش هایی نزدیک تر کند: اینکه اساساً فلسفه چیست و به چه دردی می خورد؟ آیا علم و علوم انسانیِ جدید ما را از فلسفه بی نیاز نمی کنند؟ آیا فلسفه ما را نهایتاً به حقیقت می رساند؟ فرق فلسفه خوب و بد چیست؟ آیا تفاوتی میان فلسفه تحلیلی و قاره ای هست یا خیر؟

درآمدی بر متافلسفه اولین کتابی است که به طور مستقل به این پرسش ها می پردازد. این کتاب خواننده را با رویکردهای اصلی به فلسفه، از تحلیلی تا قاره ای، و از سنتی گرفته تا مدرن، آشنا می کند. نویسندگان کتاب بیانی شسته و رفته و منظم و آموزشی دارند. همین نکته باعث می شود این اثر هم مناسب پژوهشگران متافلسفه باشد و هم مناسب دانشجویان تازه وارد رشته فلسفه.

در توضیحات پشت جلد کتاب آمده است:

اين كتاب مقدمه‌اي است بر متافلسفه، شاخه‌اي از فلسفه كه از چيستي فلسفه مي‌پرسد، از اين‌كه چگونه بايد انجام شود و چرا بايد به آن پرداخت. تا جايي كه مي‌دانيم، براي اولين ‌بار است كه چنين كتابي به زبان انگليسي نوشته مي‌شود؛ حداقل مطمئنيم تنها اين كتاب اكنون در حال انتشار است. در نتيجه، هنگام نگارش اين كتاب اين حس را داشتيم كه وارد حوزه‌اي بكر مي‌شويم و هر چند ايده نگارش اولين كتاب مقدماتي در شاخه متافلسفه هيجان‌آنگيز بود، اما همچنين وظيفه‌اي هولناك و به شدت دشوار بر عهده ما مي‌گذاشت. اما اگر اين كتاب بتواند علاقه بيشتري به متافلسفه ايجاد كند و شايد ديگران را برانگيزد تا كتاب‌هاي مقدماتي ديگري درباره آن بنويسند و به اشكالات و محدوديت‌هاي رويكرد ما اشاره كنند، ما وظيفه خود را انجام شده خواهيم يافت.

کتاب
سال نشر 1397
قطع رقعی
تعداد صفحات ۳۶۰ صفحه
نوع جلد شومیز
نویسنده/ نویسندگان سورن اورگارد، پل گیلبرت، استیون بروود
مترجم مهدی رعنائی
ناشر نشر ترجمان
شابک 978-600-8091-38-7
موضوع متافلسفه

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمي شود!

رتبه: بد خوب

کد را در کادر زير وارد کنيد:

پر فروش ترین ها
بیشترین بازدید
آخرین محصولات
ویژه ها