کتاب گراند هتل پرتگاه اثر استوارت جفریز با ترجمه محمد معماریان نشر توسط انتشارات ترجمان به موضوع زندگی اصحاب مکتب فرانکفورت می پردازد.

گراندهتل پرتگاه داستانی است زندگی نامه ای، آمیخته به فلسفه و نقادانه از ماجرا و سرنوشت زندگی و افکار بزرگان مکتب فرانکفورت که حیات پر رمز و راز این مکتب را به زبانی ساده و عامه پسند روایت کرده است.‌
استوارت جفریز مکتب فرانکفورت را تجسم نوعی پارادکس میداند: تئودور آدورنو و والتر بنیامین، ماکس هورکهایمر و یورگن هابرماس، اریک فروم و هربرت مارکوزه لابد مشهورترین متفکران اروپایی چپ افراطی در قرن بیستم اند، ولی گویا عمدتا یکی از اصول محوری مارکسیسم را کنار گذاشته اند، اینکه «ما نباید فقط به دنبال فهم دنیا باشیم، بلکه باید در پی تغییر آن برویم». آنها منتقدان اجتماعی اما بی علاقه به تغيير اجتماعی بودند. جفریز معتقد است مکتب فرانکفورت زاویه کوچکی از نقد را از مارکس گرفت، استادانه بسط داد و بدبینی عمیقی را بدان افزود، بدبینی درباره امکان تغییر چیزهایی که این مکتب آنها رانقد می کرد.

این همان نکته محبوب جفریز است که در عنوان کتاب هم مجسم شده است: گراندهتل پرتگاه: هتلی زیبا، مجهز به همه آسودگیها، بر لبه پرتگاه، بر لبه نیستی و پوچی، که ساکنانش آسوده خاطر در آن مشغول نظریه پردازی اند.

 

کتاب
سال نشر 1397
قطع رقعی
تعداد صفحات ۶۲۰ صفحه
نوع جلد شومیز
نویسنده/ نویسندگان استوارت جفریز
مترجم محمد معماریان
ناشر نشر ترجمان
شابک 9786008091394
موضوع زندگی اصحاب مکتب فرانکفورت

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمي شود!

رتبه: بد خوب

کد را در کادر زير وارد کنيد:

پر فروش ترین ها
بیشترین بازدید
آخرین محصولات
ویژه ها